DAHA FAZLA

  Caroline Ellison’ın Gizli Ses Kaydıyla Ortaya Dökülen Şaşırtıcı İtiraflar!

  Caroline Ellison’ın FTX ve Alameda’daki yolsuzluklarını ifşa ettiği bir toplantının gizli ses kaydı ortaya çıktı.

  Caroline Ellison’ın Büyük İtirafları

  Alameda’nın eski CEO’su olan Caroline Ellison, 9 Kasım 2022’de, FTX’in iflasından sadece iki gün önce, şirketin tüm çalışanlarına hitap ettiği bir toplantı düzenledi. Bu toplantıda Ellison, FTX ve Alameda’nın içerisinde bulunduğu yolsuzlukları açıkça itiraf etti.

  Caroline Ellison 1

  Ellison’ın Sürpriz Açıklamaları

  Bu toplantının hemen öncesinde Caroline Ellison görevinden istifa ettiğini duyurdu. Ellison, toplantıyı “Bazı gerçekleri sizinle paylaşma zamanı geldi.” cümlesiyle başlattı. FTX’in iflasından iki gün önce yaşanan bu olaylarda, Ellison, Sam Bankman-Fried’ın FTX kullanıcılarının fonlarını kredi ödemeleri için kullandığını açıkça belirtti.

  Bir çalışan, bu toplantının gizli ses kaydını almayı başardı. Bu kayıt, Sam Bankman-Fried’ın mahkemede yargılandığı sürecin 10. gününde gün yüzüne çıktı.

  Mahkeme sürecinde eski Alameda çalışanı Christian Drappi, bu ses kaydını savcılara sundu. Kaydın ortaya çıkışı, Sam Bankman-Fried’ın avukat ekibini telaşa düşürdü.

  Christian Drappi’nin Tanıklığı ve FTX’in Finansal Sıkıntıları

  Christian Drappi, Alameda’da bir yıldan uzun süre geliştirici olarak çalışmıştı ve 9 Kasım’da gerçekleşen toplantıya kadar yaşananlardan habersizdi.

  Christian’ın iş arkadaşı Tony Qian, Sam Bankman-Fried’ın bir Twitter paylaşımında Binance’in FTX’ı satın alacağını ilan ettiğini gördü. Bu gelişmeler üzerine Hong Kong’da bulunan Tony Qian, Caroline Ellison’a durumu sordu ve Ellison, FTX’in müşteri fonlarının Alameda’nın kredilerini ödemek için kullanıldığını doğruladı.

  Caroline Ellison’ın tüm çalışanlara açıklamalarda bulunduğu toplantı sırasında oldukça endişeli ve hüzünlü olduğu belirtildi. Toplantı esnasında Caroline Ellison şunları söyledi: “Alameda, likit olmayan yatırımlar için borç aldı ve sonucunda FTX’ten para çekmek zorunda kaldık.”

  Bu itirafların ardından çalışanlar, bu durumdan kimlerin haberdar olduğunu Ellison’a sordu. Ellison, bu bilgiye sadece kendisinin, Sam Bankman-Fried, Gary Wang ve Nishad Singh’in sahip olduğunu belirtti.

  Bütün bu olayların üzerinden yaklaşık bir yıl geçti ve bu süreçte Sam Bankman-Fried hariç diğer isimler, suçlamaları kabul ettiler.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...