DAHA FAZLA

  Bloomberg Makro Strateji Uzmanı, Bitcoin’in Büyük Yükseliş Zamanlarının Geride Kaldığını Açıkladı – İşte Bu Değişimin Arkasındaki Sebep!

  Bloomberg Intelligence’ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) büyük yükseliş günlerinin geride kaldığına dair işaretler gördüğünü belirtiyor.

  Mike McGlone, Bitcoin’in volatilitesinin çoğu geleneksel varlığa kıyasla düşmekte olduğuna, ancak bunun kripto para biriminin göreceli riskini azaltabileceğine dikkat çekiyor.

  “Grafiğim, Bitcoin’in 90 günlük volatilitesinin, geleneksel değer deposu olan altına kıyasla hala yaklaşık 3 kat seviyede olduğunu gösteriyor. Fakat bu, 2018’deki 12 katlık zirvenin oldukça gerisinde”

  btc 66

  Analiste göre, Bitcoin bir olgunlaşma süreci içinde ve bu “yeni ortaya çıkan gücün kötüleşmesi” anlamına geliyor. McGlone ayrıca, BTC’nin uzun bir geri çekilme dönemi yaşayabileceği konusunda da uyarıda bulunuyor.

  “İki yıl içinde yaklaşık yüzde 10’luk garantili getiri, finansal manzarayı değiştirebilir. ABD Hazinesi’nin iki yıllık tahvilinin son getirisi yüzde 5 civarında, bu da finansal krizden ve Bitcoin’in doğuşundan önceki döneme işaret ediyor. Bu durum, çoğu riskli varlığın karşılaşabileceği olumsuz rüzgarların bir işareti olabilir.

  100 haftalık hareketli ortalamalara odaklanan analizim, aşağı yönlü eğilimlerin ağırlıklı olduğunu gösteriyor; özellikle de son yirmi yılın en sert Hazine getirisi rekabeti ışığında”

  btc 5
  Kaynak: Mike McGlone/X

  Bu yazının kaleme alındığı anda Bitcoin, 26.109 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte %0,11 düşüş yaşayan Bitcoin, son bir haftada %11’in üzerinde değer kaybetti.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...