DAHA FAZLA

  Bithumb’ın Eski Yöneticisi 8 Yıllık Hapis Tehlikesiyle Karşı Karşıya

  Güney Kore’de yaşanan önemli bir kripto para davasında, savcılar, ülkenin tanınmış kripto borsası Bithumb’ın önceki başkanı Lee Jung-hoon için sekiz yıllık hapis cezası talep ediyorlar. Lee, 85 milyon dolarlık dolandırıcılık yapmakla suçlanıyor. Seul Yüksek Mahkemesi’nde Yargıç Seo Seung-ryeol başkanlığında gerçekleşen temyiz duruşmasında, bu iddialar tekrar inceleniyor.

  bithumb

  Bithumb’ın Önceki Başkanı Lee’ye Sekiz Yıl Hapis Cezası İsteniyor

  Güney Kore’den Decenter adlı medya kuruluşunun raporuna göre, Seul Yüksek Mahkemesi, Lee Jung-hoon’un temyiz duruşmasını yeniden başlattı. Savcılar, Lee’nin 85 milyon dolarlık dolandırıcılıkla ilgili olarak sekiz yıl hapis cezası almasını istiyor.

  Lee, BK Group’un Başkanı Kim Byeong-gun’u Bithumb’ı almak, beraber işletmek ve Bithumb Coin’i (BXA) borsada listeletme sözü vererek kandırmakla itham ediliyor. İlk duruşmada Lee aleyhindeki suçlamalar düşse de, savcılar karara itiraz etti. Savcılara göre, Lee finansal düzenlemelerden kaçınmış ve BXA token konusunda yatırımcıları yanıltmıştır.

  Lee’nin avukatları, Kim Byeong-gun’un ifadelerinin çelişkili olduğunu savunarak gerçekliğini sorguluyor. Lee, BK Group Başkanı Kim Byeong-gun’un aslında Bithumb’ı satın almayı teklif ettiğini ve BXA coin’in listelenmesi konusunda Kim’in bilgisiz olduğuna itiraz ediyor.

  Lee, dolandırıcılık iddialarını reddediyor ve Kim Byeong-gun’u şirket yönetimi konusunda yetenekli bir satıcı olarak nitelendiriyor. Ayrıca, aralarındaki anlaşmaya olan bağlılığını ve ödemelerdeki gecikmeler için pişmanlığını dile getiriyor.

  Bu dava, kripto para topluluğu tarafından yakından takip ediliyor ve bir sonraki duruşması 18 Ocak 2024 tarihinde yapılacak.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...