DAHA FAZLA

  Binance, Bitcoin, SHIB, PEPE ve Diğer Kripto İçin Sıfır Ücretli Ticareti Geri Getiriyor!

  Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Perşembe günü en popüler sıfır komisyonlu ticaretini bugünden itibaren belirli bir süre için yeniden başlatacağını duyurdu. Kullanıcılar, 18 Mayıs-18 Haziran 2023 tarihleri arasında kripto para satın alırken sıfır işlem ücretinden faydalanabilecekler. Ancak, bu sınırlı süreli sıfır işlem ücreti yalnızca Otomatik Yatırım için geçerli olacak.

  Bu gelişme, Bloomberg’in ABD düzenleyicilerinin artan incelemeleri ve düzenleyici eylemleri nedeniyle Binance’in kripto pazarındaki hakimiyetini kaybetmeye devam ettiğini bildirmesiyle ortaya çıktı. Ayrıca Binance, Jump Crypto ve Jane Street gibi ABD’den piyasa yapıcı faaliyetlerini geri çekerken, likidite konusunda önceki çeyreklere göre düşüş yaşanmaktadır.

  Binance, Pazar Payını Kaybettikten Sonra Sıfır İşlem Ücretini Açıkladı

  Kullanıcılar, Binance Auto Invest üzerinde Ethereum, Shiba Inu, PEPE ve diğer 210’dan fazla kripto para birimini satın alma imkanına sahip olacaklar. Ayrıca, Single-Token, Portföy ve Endeks Bağlantılı planlar aracılığıyla 15’ten fazla itibari para birimi ve stablecoin’e erişebilecekler.

  Auto Invest, kullanıcıların kripto yatırımlarını otomatikleştirmelerine ve aynı zamanda pasif gelir elde etmelerine olanak tanıyan bir dolar maliyeti ortalamalı (DCA) yatırım stratejisidir.

  15 Mart tarihinde, Binance, sıfır komisyonlu Bitcoin ticaretini ve BUSD (Binance USD) sıfır yapıcı ücret programını sonlandırdı. Bunun nedeni, Binance USD’ye yönelik baskılar oldu ve bu nedenle sıfır komisyonlu Bitcoin ticaret tesisini sadece TUSD (TrueUSD) üzerinde devam ettirdi. Bu değişiklikten bu yana, borsadaki işlem hacmi önemli ölçüde azaldı çünkü çoğu ticaret BTC/USDT çifti üzerinden gerçekleşmekteydi. Ayrıca, Binance ve CEO’su CZ’ye karşı açılan CFTC (Commodity Futures Trading Commission) davası da daha fazla zorluk yarattı.

  Kaiko’ya göre, Mayıs ayında Binance’in spot işlem hacmi payı %51’e düşerken, Mart başında %73’tü. Huobi’nin pazar payı %2’den %10’a yükseldi ve OKX’in pazar payı %5’ten %9’a çıktı. Ayrıca, Güney Kore borsalarının pazar payı %8’den %14’e yükseldi.

  Kripto

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance’e karşı yaptırım davası açma olasılığı da bulunmaktadır. Buna yanıt olarak, Binance CEO’su, ABD’deki etkisini azaltmak amacıyla Binance.US kripto borsasındaki hisselerini azaltma planları yapıyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...