DAHA FAZLA

  Bitcoin Analisti, Önümüzdeki Aylarda Önemli BTC Düzeltmesi Olacağı Konusunda Uyardı

  Kripto dünyasının ünlü analisti Dave the Wave, Bitcoin’in (BTC) yakın gelecekte önemli bir düzeltme yaşayabileceği konusunda 139.400 takipçisine uyarıda bulunuyor.

  Bu gizemli analist, BTC’nin yıl sonuna kadar logaritmik büyüme eğrisinin (LGC) alt sınırına düşebileceğine işaret ediyor. LGC, Bitcoin’in tarihindeki uzun vadeli yüksek ve düşük seviyelerini kısa vadeli oynaklık etmenlerinden bağımsız olarak tahmin etmeyi hedefler.

  “Son sekiz ay içinde, BTC fiyatı LGC alım bölgesinin en düşük ve en yüksek seviyeleri arasında iki katına çıktı. Önümüzdeki birkaç ay içinde fiyatın üsse geri dönüşünün %38’ini konsolide etmesi o kadar da endişe verici olur mu? Uzun vadeli yatırımcılar için yine de alım bölgesinde olacak.”

  btc 1
  Kaynak: Dave the Wave/X

  Analistin grafikleri, Bitcoin’in bu yılın zirvesinden %38’lik bir düşüşle Aralık 2023 civarında 24.000 dolar seviyelerine düşebileceğini gösteriyor gibi.

  Dave the Wave’e göre LGC modeli, Bitcoin’in şu anda destek ve direnç seviyeleri arasında kritik bir kesişme noktasında olduğunu ortaya koyuyor. Bu, önemli bir fiyat değişikliğinin kapıda olabileceğini işaret ediyor.

  “X noktası harekete geçiriyor. BTC’nin hareketi. Hem destek hem de direnç çizgilerinin kısa vadeli LGC alım bölgesinin üst ve alt sınırlarıyla aynı zaman diliminde kesişmesi dikkat çekici.”

  btc 2
  Kaynak: Dave the Wave/X

  Dave the Wave ayrıca, Bitcoin’in son dönemde ticaretine ilişkin, kripto para biriminin bir varlık olarak olgunlaştığının açık bir göstergesi olduğunu da belirtiyor.

  “Tüm bu bekleyişlerle ilgili iyi haber, Bitcoin’in nihai fiyat keşfi yolunda olgunlaştıkça, artan fiyat istikrarına bağlı olarak daha az oynak hale gelmesidir”

  btc 3
  Kaynak: Dave the Wave/X

  Yazının yazıldığı anda Bitcoin, 29.571 dolar seviyesinden işlem görüyor ve son 24 saatte %0,7 artış kaydediyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...