DAHA FAZLA

  Bitcoin 2019’daki Tarihi Düşüşü Tekrar Yaşayacak mı? Yatırımcının BTC İçin Karamsar Senaryo Analizi

  Bir kripto para uzmanı, 2024’te gerçekleşecek olan halving olayı öncesi Bitcoin (BTC) için olası bir “en kötü durum” senaryosunu değerlendiriyor.

  Kripto uzmanı Rekt Capital, BTC’nin 2015’teki halving öncesi fiyat hareketlerini tekrar edebileceğini ve uzun süreli bir birikim sürecine girebileceğini ifade ediyor.

  “Bitcoin 2015 dinamiklerini tekrar ederse, yaklaşan haftalarda birkaç ay süreyle yüksek birikim evresi görebiliriz.”

  bitcoin 1
  Kaynak: Rekt/X

  Fakat uzman, BTC’nin 2019’daki halving öncesi hareketini takip edebileceğini ve bu süreçte şu anki değerinden %40’a kadar bir düşüş yaşayarak zayıf yatırımcıları piyasadan temizleyebileceğini belirtiyor.

  “Bitcoin için en kötü durum ne olabilir? Halving öncesi beş buçuk ay boyunca 20.000 dolara kadar düşüş yaşanabilir. Bu, mevcut fiyattan %42’lik bir azalmaya tekabül eder. Fakat bu tür senaryoların gerçekleşme olasılığı genellikle azdır.”

  bitcoin 2
  Kaynak: Rekt/X

  Uzman ayrıca, BTC’nin 2023’te kaydettiği yeni rekorlar sonrası fiyatın tarihsel olarak volatilite gösterebileceğini vurguluyor.

  “Önceki döngülerde, bu dönemlerde konsolidasyon öncesinde düzeltmeler yaşandıktan sonra fiyatlar tekrar yükseliyordu. Ancak bazen daha büyük düzeltmelerle karşılaştık. Şu anda tam tersi bir hareket izliyoruz, fakat önümüzdeki 175 gün içerisinde daha büyük bir düzeltme olmayacağını kim garanti edebilir? Fiyat 20.000 dolara mı düşer? Belki bu en kötü senaryo olurdu, fakat tarih bize daha büyük düzeltmelerin olabileceğini gösteriyor.

  Bu, yatırımcılar için bir fırsat olabilir. Şu an yeni bir makro yükseliş trendi içindeyiz ve bu trend uzun süredir devam ediyor. Asıl mesele şu: Fiyat 25.000 doların altına düşer mi? Sonuçta, yılın zirvesine ulaştık ve tarihsel olarak bu dönemlerde, özellikle 2019 ve 2020 yıllarında, büyük dalgalanmalar yaşandı.”

  Şu anda Bitcoin’in fiyatı 34.520 dolar seviyesinde.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...