DAHA FAZLA

  Binance Yönetimi Brezilya’da Yasal Tehdit Altında!

  Binance’in üst düzey yöneticisi ve üç direktör, Brezilya’da finansal yolsuzlukla ilişkilendirilme tehlikesiyle karşılaşıyor.

  Brezilya’da kripto tabanlı olası piramit şemalarını inceleyen bir parlamento komitesi, Binance’in Brezilya’daki faaliyetlerinden sorumlu olan Changpeng Zhao (CZ olarak da tanınıyor), Daniel Mangabeira, Guilherme Haddad Nazar ve Thiago Carvalho hakkında yasal işlem başlatılmasını tavsiye etti.

  10 Ekim’de komite tarafından sunulan 500 sayfalık detaylı raporda, Binance ve yöneticilerinin yanıltıcı işletme, izinsiz menkul kıymet teklifi ve yetkisiz bir finans kurumu işletme suçlamalarıyla karşı karşıya olduğu belirtildi.

  Raporda, Binance’in yasal sorumluluklardan kaçınmak adına Zhao’nun denetimindeki şirketlerle bir ağ oluşturduğu ileri sürüldü.

  binance haberleri

  Ayrıca, komite Federal Kamu Savcılığı’nın Binance hakkında vergi uyumu, kara para aklama ve terör finansmanı konularını araştırmasını önerdi. Bunun yanı sıra Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (CVM), Binance’in türev ürünlerinin satışını incelemesi çağrısında bulundu ve bu tür satışların piyasa düzenlemelerini ihlal ettiğini ifade etti.

  Binance, Brezilya’da yasadışı türev ürünler sunmakla suçlanarak zaten CVM’nin radarında. Aynı şekilde borsa, Fransa, ABD ve Singapur gibi farklı yargı alanlarında da düzenleyici baskı altında.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...