DAHA FAZLA

  Son Dakika: Binance ve Binance.US, US SEC ile Anlaşmaya Vardı!

  Dünya çapındaki en büyük kripto borsası olan Binance ve bağlı şirketi Binance.US, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapılan bir anlaşmanın federal bir yargıcın onayını bekliyor.

  Bu önerilen anlaşma kapsamında, sadece Binance.US çalışanları ABD merkezli kripto borsasındaki müşteri fonlarına erişebiliyor. Binance Global yetkilileri, soğuk ve sıcak cüzdanlar, diğer tüm donanım cüzdanları ve Binance’in dahili sistemleri ve kontrolleri dahil olmak üzere tüm cüzdanların özel anahtarlarına erişimlerini sınırlayacak.

  Binance.US

  Binance.US ve US SEC Önerilen Anlaşmada Anlaştı

  16 Haziran’da ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesine sunulan bir bildiriye göre, davacı olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davalılar Binance Holdings ve Binance.US arasında bir anlaşma sağlandı.

  Bu anlaşma gereği, Binance Holding yetkilileri de dahil olmak üzere hiç kimse, Binance.US cüzdanlarına erişim sağlamak için donanım cüzdanları ve Amazon Web Services gibi sistemlere erişemeyecek. Ayrıca, Binance.US, işletme giderlerini ve tahmini maliyetleri içeren ayrıntılı bir mali tabloyu önümüzdeki birkaç hafta içinde SEC ile paylaşacak.

  Bu adım, Yargıç Amy Berman Jackson’ın, SEC ve Binance.US’tan Binance’in ABD merkezli kolunun varlıklarının dondurulmasını yasaklayan bir emir yerine bir anlaşma sağlamalarını talep etmesinin ardından geldi. Borsa, varlıkların dondurulmasının ABD’deki faaliyetlerini sonlandırabileceğini ve bu kısıtlama emrinin “gereksiz” olduğunu belirtti.

  Şaşırtıcı bir şekilde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 13 Haziran’da mahkeme kararına uygun olarak ilk adımı atarak Binance’in ABD merkezli yan kuruluşu üzerindeki kontrol endişelerini azalttı. Taraflar arasında kabul edilen önerilen şartlar ve rıza emri, federal yargıcın onayını bekliyor.

  Kripto piyasası, Bitcoin ve Ethereum’un her ikisinin de %5 oranında artmasıyla toparlanıyor ve sırasıyla 26.700 dolar ve 1.755 dolara yükseliyor. BlackRock iShares, Bitcoin ETF’sine yönelik olumlu duyguları tespit ederek, tüccarlar arasında kripto pazarında daha geniş bir toparlanma sağlıyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...