DAHA FAZLA

  Binance Avustralya, AUD Mevduatlarını Askıya Aldı!

  Avustralya’nın bankacılık devi Westpac, Binance‘ye yapılan ödemeleri yasakladığını açıkladı, bu duyuru kısa süre sonra gerçekleşti.

  Binance Australia Kullanıcılara Bildirim Gönderdi

  Binance Australia, Avustralyalı kullanıcıların Binance hesaplarına Avustralya Doları (AUD) yatırmak için PayID’yi kullanamayacağını belirten bir duyuru yayınladı. Kripto para borsası, kullanıcılarına banka transferleriyle ilgili potansiyel etkileri doğrulayacaklarını ifade etti.

  Binance tarafından yapılan açıklamada, bu durumun sebebinin, platformda kripto borsası desteğini durduran üçüncü taraf bir ödeme hizmeti sağlayıcısından kaynaklandığı belirtildi.

  Binance Australia, ilgili kuruluşun adını zikretmese de, şirketin başka bir dış ödeme hizmeti sağlayıcısı arayışında olduğunu söyledi.

  Avustralya Financial Review’un raporlarına göre, Binance Australia’nın duyurusunun ardından, Avustralya’nın en büyük dört bankasından biri olan Westpac, müşterilerinin Binance dahil “yüksek riskli” kripto borsalarında işlem yapmasını yasakladı. Bu yasak, banka verilerinin, dolandırıcıların elde ettikleri parayı uluslararası borsalara aktardığını göstermesinin ardından geldi.

  binance haberleri

  Westpac, yatırım dolandırıcılığının dolandırıcılık kayıplarının yaklaşık yarısını oluşturduğunu ve tüm ödemelerin üçte birinin doğrudan bir kripto borsasına gittiğini belirtti. Bu nedenle, banka müşterilerini kripto dolandırıcılıklardan korumak adına yeni güvenlik önlemlerini uygulamaya başladı.

  Westpac’in Müşteri Hizmetleri ve Teknoloji Grup Yöneticisi Scott Collary, yatırım dolandırıcılığının “yıkıcı bir etkisi” olduğunu ve bu denemenin onu hedef alacağını belirtti.

  Bu, Binance’in Avustralya’daki faaliyetlerini etkileyen son olaylardan biri. Nisan ayında, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), Binance Australia’nın türev lisansını iptal etti. ASIC, lisansın iptali öncesinde Binance Australia’nın türev işlemlerini inceledi.

  Bu arada Avustralyalı kullanıcılar, platformun P2P pazarının normal çalışmasına devam ettiğini ve kredi veya banka kartlarıyla Binance’de kripto para satın almaya devam edebileceklerini belirttiler.

  Binance, Avustralya’dan öteye geçerek, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyici baskıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...