DAHA FAZLA

  Benjamin Cowen: Bitcoin’de ‘İkincil Korku’ – BTC Ne Kadar Düşer?

  Kripto stratejisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in yüksek volatilitesi ve düşüş eğilimi üzerine bir dizi tahminde bulundu. Cowen’in söylediklerine göre, bu düşüş trendi önceden yaşanmış benzer durumlarla paralellik göstermekte ve S&P 500 endeksiyle bağlantılı olabilir.

  Benjamin Cowen’in Bitcoin Analizi

  Cowen, YouTube kanalındaki abonelerine, BTC’nin 2023’ün en yüksek seviyesinden yaptığı %15’lik düzeltmeyi inceledi ve bu durumun daha önce her dört yılda bir görülen bir modelle uyumlu olduğunu ifade etti.

  Cowen, bu düşüşün arkasındaki “ikincil korku”nun, S&P 500 [hisse senedi endeksi] seçim öncesi yılının Ağustos veya Eylül aylarında düzeltme alma eğiliminden kaynaklandığını belirtti ve ekledi:

  “Yani 2023’e bakacak olursanız, S&P’nin aslında bahsettiğimiz bu düzeltmeyi yaşadığını görebilirsiniz.”

  Ayrıca, Bitcoin’in önceki “ikincil korkular” sırasında %39 ila %83 arasında düşüş yaşadığını hatırlattı ve şunları ekledi:

  “2019’da, ikincil korku başladığında, 20 haftalık hareketli ortalamanın altına indiğimizde ya da bizi bunun altına götüren haftalık mum, Bitcoin %61 daha düştü… 2015’teki düşüş %40 ya da %39 civarındaydı… Ve sonra 2011’de… ikincil korkunun dibe vurmasından önce %82,5’lik bir düşüş yaşandı…”

  Bitcoin Haberleri

  BTC’nin Olası Düşüş Senaryoları

  Cowen, BTC’nin tarihsel emsallere dayanarak ne kadar düşebileceği konusunda üç senaryo ortaya koyuyor.

  “Eğer [2015’tekine benzer şekilde] %40’lık bir düşüş olursa… %40’lık düşüş Bitcoin’i 17.500$’a indirir, tamam. Bu en düşük seviye olur. Bu temelde 2015’teki harekete karşılık gelecektir. Bu da Bitcoin’i 17,500 dolara indirir.

  2019’da yaşadığımız gibi %61’lik bir düşüş Bitcoin’i 11.400$ civarına indirecektir.

  80’lik bir düşüş ise onu çok daha aşağılara çekecektir ki bu kadar düşeceğini sanmıyorum.”

  Bu analizler, kripto para yatırımcıları için önemli olabilecek gelecekteki piyasa hareketlerini anlamada rehber olabilir. Haberin yazıldığı anda BTC, 26.423 dolar fiyatla işlem görüyor ve gelecekte ne yönde hareket edeceği konusunda analistler arasında farklı görüşler bulunmaktadır.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...