DAHA FAZLA

  Bitcoin Alarmı: Analist, 2022 Seviyelerinin Altını İşaret Ediyor!

  Ünlü kripto analisti Justin Bennett, Bitcoin’in (BTC) en son 2020 yılında gördüğü seviyelere geri dönüp dönmeyeceği konusunda endişeli. Bitcoin’in mevcut fiyatından yaklaşık %50 oranında düşebileceğini öne süren Bennett, bu düşüşün S&P 500 hisse senedi endeksi (SPX) ile ilişkili olabileceğini açıklıyor. Aşağıda, bu tahminin ayrıntılarına ve potansiyel etkilerine dair daha fazla bilgi bulacaksınız.

  Bitcoin’in Potansiyel Düşüşü

  Kripto analisti Justin Bennett, Bitcoin’in en son 2020’de ulaştığı alt onlu seviyeleri tekrar ziyaret edebileceği konusunda uyarıyor. Bennett, sosyal medya platformu X’teki takipçilerine Bitcoin’in mevcut fiyatından yaklaşık %50 oranında düşebileceğini söylüyor. Bennett, yaklaşık on yıldır bağlı kaldığı yükselen kanaldan düştüğünü gösteren bir grafik kullanarak, BTC’nin 2018 ile 2020 yılları arasında güçlü bir direnç bölgesi olarak hareket eden 14.000 $ destek seviyesinin biraz altına düşebileceğini belirtiyor.

  “Makro direnci gösteren bu BTC grafiğini Mart ayında 29.000 – 33.000 dolar aralığında yayınlamıştım. 31.800$ son zamanların en yüksek seviyesiydi. Tahmin edin sırada ne var…”

  Bitcoin Analiz

  S&P 500 Endeksi ve Kripto Piyasası İlişkisi

  Bennett’e göre, Bitcoin’deki düşüş S&P 500 hisse senedi endeksinin (SPX) çift haneli rakamlara düşmesiyle tetiklenebilir. Ağustos ayının düşüş eğilimli bir ay olarak tamamlanıp tamamlanmayacağını merak ediyor. Bennett, bu ayın başlarında, S&P 500 hisse senedi endeksinin Temmuz ayında ulaştığı 4.610 puanın üzerine çıkamaması halinde düşeceğini öngörmüştü. Bu seviye, SPX’in 2022 yılının Ocak ayında kaydedilen 4.820 puana göre daha düşük en yüksek seviyesidir.

  “Bunun daha düşük bir tepe olarak teyit edilmesi halinde SPX’ten %27’lik bir düşüş mümkün. Diğer endekslerden ve Apple (NASDAQ: AAPL) gibi büyük isimlerden zaten önemli düşüşler gördük, bu yüzden bunu göz ardı etmeyin. Bu gerçekleşirse kripto piyasasındaki katliamı hayal edin.”

  Bitcoin Analiz

  SPX şu anda 4,397 puanda, ve 4,610 puanın altındaki en yüksek seviye hala bozulmamış durumda.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...