DAHA FAZLA

  Yatırımcı Kaygılarına Rağmen Roblox, Önemli 2024 Yılı Planlamalarına Hız Kazandırıyor

  Roblox’un ilk destekçilerinden biri ve Neuron Partners’ın kurucusu Sahil Alvi’ye göre, Roblox, metaverse ve oyun platformu pazarındaki yerini güçlendirmeye çalışırken mali olarak zorlu bir döneme giriyor. Fortune dergisiyle yaptığı röportajda, Alvi Roblox hisselerinin 2021’de gerçekleşen halka arzdan bu yana beklenen performansı gösteremediğini ve piyasa koşullarının değiştiğini vurguladı.

  Alvi, “İki yıldır süregelen hisse senedi düşüşünü izliyoruz. Yönetim ekibinin, piyasaların artık sadece büyüme odaklı olmadığını anlaması gerekiyor,” diyerek Roblox’un liderlik ekibinin stratejisini eleştirdi.

  8eb442d29508aedd58c043723a1ba21c

  Neuron Partners’ın Roblox’taki yatırımını açıklamayan Alvi, Roblox CEO’su David Baszucki’ye şirketi kısa bir süreliğine özel sektörde tutma önerisinde bulundu. Kasım ayında LinkedIn üzerinden yayınladığı açık mektupta, Roblox’un zorluklarına değinerek, şirketin kârlı bir yola girmesi gerektiğini belirtti. Alvi, “Roblox’u özel sektöre almak, hisse değerindeki kaybı durdurabilecek çözümlerden biri olabilir,” dedi.

  Alvi’nin yorumlarına Roblox’tan henüz bir yanıt gelmemiş olsa da, Neuron Partners kurucusu, Kaliforniya merkezli şirketin 2024 yılında ciddi mali zorluklarla karşılaşabileceğini ve yönetim ekibinin kârlılığa odaklanması gerektiğini vurguladı. “2024, şirketin sürdürülebilir bir iş modeline geçip geçmediğini gözlemleyeceğimiz kritik bir yıl olacak,” diye ekledi.

  Google Finans verilerine göre, Roblox hisseleri RBLX, haber yayınlandığı anda 46,4 dolardan işlem görüyor. Yılbaşından bu yana %66’lık bir artış göstermiş olsa da, bu değer, Kasım 2021’deki zirve değerinden ve halka arz sırasında ulaşılan 70 dolarlık seviyeden oldukça uzak.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...