DAHA FAZLA

  Web3 Oyunlarına Yılın 3. Çeyreğinde Muazzam 600 Milyon Dolarlık Yatırım!

  Blockchain oyunlarına yönelik risk sermayesi ilgisi sürüyor.

  2023’ün üçüncü çeyreğinde kripto piyasasındaki dalgalanmalara karşın, risk sermayesi şirketleri blockchain oyunlarına büyük yatırımlarda bulundu.

  Dapp Radar, “2023 3. Çeyrek Blockchain Oyunları Raporu”nu yayınladı. Bu rapora göre, 2023’ün ilk iki çeyreğinde blockchain oyun endüstrisi sırasıyla 739 milyon dolar ve 973 milyon dolarlık yatırım aldı.

  Üçüncü çeyrek için hazırlanan raporda, web3 oyunlarının bu çeyrekte 600 milyon dolar yatırım aldığı belirtildi. Bu, yılın şu ana kadar olan toplam yatırımını 2,3 milyar dolara taşıdı. Geçen yıla kıyasla bu miktar, yılın aynı dönemindeki yatırımın %30’u kadar. Ancak 2023’ün belirsiz piyasa koşulları göz önüne alındığında, bu azalışın beklenen bir durum olduğunu söyleyebiliriz.

  2023’ün üçüncü çeyreğinin risk sermayesi alanındaki en büyük gelişmesi, a16z’nin “Speedrun” adlı yeni hızlandırma programını duyurmasıydı. a16z, Speedrun aracılığıyla 2024’te son teknolojiye sahip oyun girişimlerine toplam 75 milyon dolar yatırım yapacağını ifade etti.

  web3

  Risk Sermayesi ve Web3 Oyun Yatırımları

  Risk sermayesi firmaları, 2023’te blockchain oyunlarına büyük yatırımlar gerçekleştirdi. Dapp Radar’ın raporlarına göre, bu yatırımlar risk sermayesinin blockchain oyunlarına olan güvenini yansıtmaktadır.

  Fakat, olumlu bu gelişmelere rağmen, 2023’te blockchain oyunlarına yapılan yatırımlar geçen yılın aynı dönemine göre %50 azaldı. 2022’nin üçüncü çeyreğinde 1,2 milyar dolar olan yatırım miktarı, 2023’te 600 milyon dolara düştü.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...