DAHA FAZLA

  Valkyrie, Spot Bitcoin ETF İçin Yenilikçi ‘Sadece Nakit’ Stratejisiyle S-1 Başvurusunu Yeniledi

  Bloomberg Intelligence uzmanı James Seyffart, yeni bir güncelleme ile Valkyrie Funds’ın bugün erken saatlerde, sabah 6:01’de, yeni bir S-1 başvurusu yaptığını bildirdi. Bu adım, Bitwise ve Invesco’nun benzer stratejilerini takip ederek, sadece nakit temelli yaratım ve itfaları ön plana çıkarıyor.

  İleriye Dönük Planlar

  Invesco’nun yolunda ilerleyen başvuru, yasal izinler doğrultusunda fiziksel işlemlere geçiş yapma arzusunu da belirtiyor. North Rock Digital’in bir paylaşımına yanıt olarak Seyffart, SEC’in tutumunun spot Bitcoin ETF’lerinin vergi verimliliğini etkileyebileceğini açıkladı. Seyffart, piyasa incelemelerindeki artışa dikkat çekerek, potansiyel sermaye kazancı dağıtımlarının vergi açısından daha az verimli doğasına vurgu yaptı; bu durum, nakit temelli yaratım ve itfa modelini benimseyen yatırım fonları için de geçerli bir özellik.

  valkyrie investments

  Twitter’da farklı görüşler olsa da, Seyffart bu etkinin zararlı olabileceği konusundaki iddiaların aşırı olduğunu ve gerçekte ciddi olmamasının mümkün olduğunu belirtti.

  Tatil Dönemi Yoğunluğu

  Tatil sezonunun yaklaşmasıyla, SEC’in son dönemde BlackRock dahil olmak üzere dört farklı Bitcoin ETF başvurusu yapan ihraççı ile toplantılar düzenlediği görülüyor. Peki onaylanmış bir spot Bitcoin ETF’si kripto sektörü için ne anlam taşıyor?

  12 Aralık’ta yayımlanan bir rapora göre, BlackRock SEC ile üçüncü kez bir araya geldi. Grayscale, Franklin ve Fidelity ise bir hafta önce düzenleyici kurumla görüşmelerini gerçekleştirdi. Bu toplantılar, kripto endüstrisinin geleceği için önemli adımlar olarak değerlendiriliyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...