DAHA FAZLA

  Uzmanlar, Cardano’nun Yükselişinin Devam Edeceğini Söylüyor

  Kripto para piyasası, merkezi olmayan finans alanında (DeFi) dikkate değer bir başarıya imza atarak, toplam kilitlenen değeri (TVL) açısından ilk 10 platform arasına girdi ve 343 milyon dolarlık son zirveye ulaştı.

  Cardano (ADA) DeFi Ekosistemi Güçleniyor

  ADA’nın fiyatındaki 0,4 dolardan 0,5 dolara yükselişi, ekosisteme 100 milyon doların üzerinde sermaye sağlayarak toplam TVL’yi 361 milyon dolara çıkardı. Bu büyüme ile Cardano, TVL bazında Bitcoin, Base ve Cronos gibi ağları geride bırakarak dokuzuncu sıraya yerleşti.

  Kripto analisti Ali Martinez, Cardano’nun şu anda 37 ile 38 sent arasında önemli bir talep bölgesinde olduğunu belirtti.

  Bu bölgede 166.470 cüzdan, 4,88 milyar ADA tutuyor. Önemli bir direnç veya destek noktasının olmaması, bu seviyelerin üzerinde kalınması durumunda Cardano’nun “yılın en yüksek seviyelerine” ulaşmasının önünü açabilir.

  Bununla birlikte, bu destek seviyesinin altına düşülmesi durumunda, 34 sente kadar bir düşüş ve kısa vadeli bir düzeltme yaşanabileceği konusunda dikkatli olunması gerektiği vurgulanıyor.

  cardano

  Cardano’nun DeFi alanındaki genişlemesi, Indigo gibi 84,92 milyon dolar TVL’ye sahip bir CDP protokolü de dahil olmak üzere çeşitli protokoller tarafından destekleniyor.

  Öne çıkan diğer projeler arasında 79,8 milyon dolar TVL’ye sahip Minswap (merkezi olmayan borsa), Liqwid (kredi protokolü), Djed Stablecoin (merkezi olmayan sabit para birimi) ve MuesliSwap (DEX) bulunuyor. Bu projeler, Cardano ekosistemindeki çeşitli DeFi çözümlerini temsil ediyor.

  Piyasa, Cardano’nun son dönemdeki başarılarına coşku ve iyimserlikle yanıt veriyor. Hem piyasa katılımcıları hem de analistler, ADA’nın 1 dolarlık seviyeye doğru hızlı bir yükseliş bekliyorlar.

  Bu pozitif piyasa dinamikleri ve duyarlılıklar ışığında, Cardano ve yatırımcıları daha olumlu bir gelecek ve potansiyel olarak ulaşılması hedeflenen 1 dolarlık dönüm noktasına ulaşmayı bekleyebilirler.

  Cardano, Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından 2017’de kuruldu. Teknoloji uzmanı Jeremy Wood da kurucu ortaklar arasında yer alıyor. Şu anda Cardano, Cardano Vakfı, IOHK ve Emurgo tarafından yönetilen bağımsız üç kuruluş tarafından denetleniyor.

  Bitcoin ETF Onayı Beklentisi Yükselişi Tetikliyor

  Ocak 2024’ün başında Bitcoin ETF’lerinin olası onayı, yatırımcılar arasında iyimserlik yarattı ve analistler güçlü bir boğa döngüsü öngörüyorlar.

  Eğer SEC, Ocak 2024’e kadar spot bir Bitcoin ETF’sini onaylarsa, bu durum sadece Bitcoin’in değil, diğer büyük kripto para birimlerinin fiyat dinamiklerini de büyük ölçüde etkileyebilir.

  Ekim ayından bu yana, bir spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) onayıyla ilgili spekülasyonlar, geniş çaplı

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...