DAHA FAZLA

  Kripto Haberleri: Tether Aylık Net Kârını Bitcoin’e Yatıracak!

  Kripto Haberleri: Tether (USDT), dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı olarak, her ay net karının %15’ini Bitcoin’e ayırmaya hazırlanıyor. Yeni bir yatırım stratejisi olan dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e odaklanmayı içeren bu hamle, stabilcoin ihraççısı Tether tarafından Çarşamba günü duyuruldu. Tether, stabilcoin rezervleri için elde ettiği karın bir yüzdesini kullanarak düzenli olarak BTC satın almayı bu ay başlatmayı planlıyor.

  Bitcoin

  Tether Kârının %15’ine Kadar Yatırım Yapacak

  Tether, yatırımlardan elde ettiği kazancın yaklaşık %15’ini BTC’nin satın alınmasına ayıracağını ve bu tokenleri rezerv fazlasına ekleyeceğini açıkladı. Bununla birlikte, stabilcoin şirketi, rezerv varlıklarının gerçekleşmemiş fiyat artışlarını bu hesaplama sürecinden çıkarmaktadır.

  Şirketin ifadesine göre, Tether, elinde bulunan tüm BTC varlıklarını kendi kontrolü altında tutmayı planlamaktadır ve herhangi bir üçüncü taraf depolama sağlayıcısı kullanmayacaktır. BTC rezervlerini koruma konusunda şirketin ifadeleri şu şekildedir:

  Tether, “Sizin anahtarlarınız değil, bitcoininiz değil” felsefesine inanıyor ve tüm Bitcoin varlıklarıyla ilişkili özel anahtarların mülkiyetini alıyor.

  Tether, Bitcoin’e “Değer Deposu” Diyor

  Tether’in duyurusu, ilk çeyrek için bildirilen 1,5 milyar dolarlık net karın, rezervlerin yaklaşık %2’sini oluşturmasından sadece birkaç gün sonra yapıldı. Bu karın yaklaşık %85’i nakit, nakit benzerleri ve diğer kısa vadeli mevduatlarda bulunmaktadır, çoğunluğu ise Hazine bonoları şeklindedir.

  Eğer net kar sabit kalmaya devam ederse, bu durumda firma her ay yaklaşık olarak 74 milyon dolar değerinde veya yaklaşık 2775 BTC satın alacak demektir. Ancak, ihraççı, mevcut ve gelecekteki BTC varlıklarının Hissedar Sermaye Yastığı’nı aşmayacağını ve bunun yerine rezervleri güçlendirecek ve çeşitlendireceğini öngörmektedir.

  Ayrıca şirket, Bitcoin’in son on yılda etkileyici bir getiri geçmişine sahip olduğunu ve uzun vadeli bir değer deposu olarak kanıtlandığını belirtmektedir. Amiral gemisi kripto para birimi olan Bitcoin’in değeri son on yılda yaklaşık %22.000 artmıştır ve BTC’nin fiyatı şu anda 26.681 dolar civarında seyretmektedir, son 24 saatte ise %1,14’lük bir düşüş yaşanmıştır.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...