DAHA FAZLA

  Son 24 Saatte Kripto Para Dünyasında Yaşanan Heyecan Verici Gelişmeler

  Dün gece, Binance ile ilgili basına yansıyan olumsuz haberler sonucunda Binance Coin’in (BNB) değeri düşüşe geçti. Son 24 saat içinde %9,4 oranında değer kaybeden BNB, 234 dolara geriledi.

  2018’den beri devam eden hukuki soruşturmalara dair, Binance, ABD Adalet Bakanlığı ile anlaşma sağladı. Borsanın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao görevinden istifa etti. Binance’a 4,3 milyar dolarlık ceza kesildi. Bu durum, kripto para piyasasında yeni bir düşüş trendine yol açtı.

  Piyasadaki bu dalgalanmalar, özellikle kaldıraç kullanarak işlem yapan yatırımcıları olumsuz etkiledi. Son bir gün içinde, kripto para piyasasında 200 milyon dolarlık bir tasfiye yaşandığı kaydedildi.

  kripto para

  20 Kasım Pazartesi günü, Binance’ın ABD Adalet Bakanlığı ile anlaşmaya varacağı haberleri gelmişti. Ertesi gün akşam saatlerinde, bu gelişmenin gerçekleştiği ve Binance aleyhinde yürütülen ceza soruşturmalarının 4,3 milyar dolarlık bir ceza ile sonuçlandığı açıklandı.

  Changpeng Zhao, bir paylaşımla CEO’luk görevinden ayrıldığını duyurdu. Zhao, Binance borsasında yeterli anti-kara para aklama önlemleri almadığı gerekçesiyle suçlu bulundu.

  Bu olaylar zinciri, Binance Coin (BNB) ve genel olarak kripto para piyasasını olumsuz etkiledi. 275 dolardan işlem gören BNB, %20 değer kaybıyla 222 dolara düştü ve son 20 günün en düşük seviyesine ulaştı.

  Bu olumsuz haberler sadece BNB’yi değil, kripto para piyasasının genelini etkiledi. 37.500 dolardan işlem gören Bitcoin, haberlerin ardından 35.500 dolara düştü. Ethereum ise 2.000 doların altına geriledi, fakat daha sonra bu seviyenin üzerine çıktı.

  Binance’ı saran bu olumsuz durumlar, piyasadaki fiyat dalgalanmalarını artırdı ve kaldıraç kullanarak işlem yapan yatırımcıları zor durumda bıraktı. Son 24 saatte yaklaşık 100.000 yatırımcının toplam 230 milyon dolarlık işlemi tasfiye edildi.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...