DAHA FAZLA

  SEC, Coinbase Üst Düzey Yöneticisini Uyardı!

  Coinbase’in üst düzey bir yetkilisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), yeni kripto para düzenlemelerini oluşturmadan önce, dijital varlıklar konusunda duruşunu sürekli olarak revize edebileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

  SEC’den Coinbase’e Uyarı

  ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase’in Baş Hukuk Müşaviri Paul Grewal, 37.100 Twitter takipçisine, SEC’in yeni bir mahkeme başvurusunun, kripto sektöründe net düzenleyici kuralların bir süreliğine olmayabileceğini gösterdiğini belirtti.

  Nisan ayında, ünlü kripto borsası dijital varlık sektörü için düzenleyici yol gösterici talep eden bir dilekçeye daha önce yanıt vermek üzere SEC’e bir talepte bulunmuştu. SEC, 15 Mayıs’ta yanıtını sundu.

  Grewal, SEC’in başvurusuna karşı şu ifadeleri kullandı:

  “Bugün SEC, Coinbase’in bir mandamus talebine yanıt verdi – mahkemeden, SEC’in bizim sektörümüz için düzenlemeleri uygulayıp uygulamayacağı konusunda sadece evet veya hayır yanıtını talep etmeye yönlendirdik. SEC’in yanıtı? Bir belirsizlik ifadesi.”

  coinbase sec 1

  Grewal, SEC’in kripto sektörü için kesin düzenlemeler yapmasının yıllar alabileceğine dikkat çekiyor.

  “SEC, düzenleme uygulamanın yıllar sürebileceğini ve acelelerinin olmadığını belirtti.”

  Ayrıca, SEC’in herhangi bir yeni düzenleme oluşturulmadan önce, kripto endüstrisindeki aktörler aleyhine yaptırım önlemleri almaya devam edeceğini ve dijital varlıklar konusundaki tutumunun muhtemelen zamanla değişeceğini belirtiyor.

  “SEC, yakın gelecekte düzenleme oluşturmak yerine yaptırım eylemlerini kullanmayı sürdüreceğini kabul etti, ama merak etmeyin – bu yaptırım eylemleri sonuçta planlanmamış düzenleme konusunda ‘bilgilendirici’ olabilir.

  SEC ayrıca [SEC] Başkanı [Gary] Gensler’ın yaptığı basın açıklamalarının, SEC’in resmi rehberlik ya da politika açıklamaları olmadığını ve kamunun bu açıklamaların güvencesine bel bağlayamayacağını belirtti.

  Genel olarak, SEC’in yanıtı, Coinbase’in ve sektörümüzün SEC’in hangi konuları kendi yetki alanı içinde ya da dışında görüleceği konusunda netlik olmadığına, ve bu durumun muhtemelen sürekli olarak değiştiği konusundaki endişelerini derinleştiriyor.”

  Grewal, Coinbase’in SEC’in dilekçesine gelecek hafta yanıt vermeyi planladığını belirtti.

  Mart ayında, SEC, menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Coinbase’e karşı yaptırım uygulanması önerisinde bulunan bir “ön belirleme” yaptıktan sonra Coinbase’e bir Wells Bildirimi göndermişti.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...