DAHA FAZLA

  SEC Başkanı Gary Gensler Bitcoin ETF’leri Üzerine Konuştu

  Gary Gensler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı, spot Bitcoin ETF’lerine ilişkin başvuruların yeniden değerlendirilmesinde mahkeme kararının etkili olduğunu kabul etti.

  ABD’deki SEC, şimdiye dek yapılan tüm spot Bitcoin ETF başvurularını reddetmişti. Ancak, Grayscale’in SEC aleyhine açtığı ve kazandığı dava sonrası durum değişti. Bu dönüm noktasıyla birlikte, SEC spot Bitcoin ETF başvurularına daha yapıcı bir bakış açısıyla yaklaşmaya başladı.

  Gary Gensler, mahkeme kararı sonrasında SEC’in spot Bitcoin ETF başvurularına olan yaklaşımındaki değişikliği doğruladı.

  SEC’in Yaklaşımı Daha Esnek Mi?

  Yakın zamanda CNBC’nin “Money Movers” programında konuşan SEC Başkanı Gensler, “Sekiz ile on iki arasında başvuru olduğunu tahmin ediyorum. Ben bir komisyon başkanı olarak ön yargılı davranmıyorum. Şu an süreç devam etmekte. Geçmişte bazı başvuruları reddettik ama Columbia Bölgesi mahkemeleri bu konuda etkili oldu. Bu mahkeme kararlarına istinaden bu başvuruları yeniden gözden geçiriyoruz,” dedi.

  unlu kripto para platformuna sec cezasi islemler durdu OXfwcPaG 1

  2023 yılının Ağustos ayında, Washington’daki Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi, SEC’in Grayscale’in Bitcoin ETF başvurusunu reddetmesinin yanlış olduğuna hükmetti. Bu karar, ABD’de uzun yıllardır reddedilen spot Bitcoin ETF’lerin geleceği açısından büyük önem taşıdı.

  SEC, bu karara itiraz etmeyerek, kripto para piyasasına karşı tutumunda bir yumuşama gösterdi. Bu gelişmeler, SEC’in Grayscale’in başvurusunu yeniden değerlendirip onaylayabileceği yönünde spekülasyonlara yol açtı.

  Şu anda SEC, BlackRock, Fidelity, Invesco, VanEck ve Valkyrie gibi varlık yönetim devlerinin arasında bulunan 8 ile 12 arasında spot Bitcoin ETF başvurusunu değerlendiriyor. SEC, şimdiye kadar bu başvuruları ertelemekle yetindi ancak 2024 yılının Ocak ayında nihai kararını açıklaması bekleniyor.

  Spot Bitcoin ETF’leri Onay Alacak mı?

  Ağustos ayında SEC’e karşı açtığı davayı kazanan Grayscale, spot Bitcoin ETF başvurusu için kararı merakla bekliyor. Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein, SEC ile yapılan görüşmelerin olumlu ilerlediğini belirterek, SEC’in bu başvuruyla ilgilenmesinin ve sorular sormasının, spot Bitcoin ETF’leri konusunda ilerleme kaydetme isteğini gösterdiğini ifade etti.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...