DAHA FAZLA

  Popüler Kripto Analisti Büyük Bitcoin Uyarısı Yayınladı

  Önde gelen bir kripto para analisti ve trader, yakın dönemde Bitcoin (BTC) için olası bir gerileme süreci öngörüyor.

  Bitcoin için kritik seviye

  Kripto para stratejisti Credible Crypto, Bitcoin’in düşüş için hazırlandığını dile getiriyor.

  Credible Crypto’nun analizine göre, Bitcoin, Amerika Anma Günü hafta sonunda oluşan kısa süreli sıkışma sonucunda gerçekleşen bir rallinin ardından şu an kritik bir direnç seviyesinin altında işlem görüyor.

  Analiste göre, Bitcoin’in daha yukarılara tırmanma potansiyeli olsa da, duruşunu yalnızca 29.200 $ civarındaki bölgenin hemen üzerindeki Chicago Mercantile Exchange (CME) açığının yeniden kazanılması durumunda düşüşten yükselişe çevirecek.

  “BTC şu anda düşük likiditeli bir hafta sonu sürecinde, hemen hemen aynı seviyenin altında ve toplam Açık Faiz’in 9 – 9,2 milyar dolarlık (riskli alan) seviyede olduğu, öncelikle kısa süreli sıkışıklığa dayalı bir yukarı doğru hareketin ardından belirli bir direnç bölgesinin ALTINDA işlem görüyor.

  Benim görüşüme göre, bir düşüş için hazırız.

  Biraz daha yüksek seviyelere ulaşıp arzı arttırabilir ve/veya yukarıda bulunan küçük CME boşluğuna ulaşabiliriz, ancak kırmızı bölgeyi net bir şekilde yeniden kazanmadıkça/ulaşmadıkça kısa vadede düşüş eğiliminde olmalıyım.”

  btc43

  CME açıklıkları, Bitcoin‘in spot fiyatı ile vadeli fiyatı arasındaki farklılıklardır. Bitcoin’in vadeli fiyatı, Chicago Ticaret Borsası’nda bir önceki günün kapanış fiyatının altında veya üstünde açıldığında oluşur – bu durum, CME’nin hafta sonları ve federal tatillerde kapalı olması, fakat spot piyasanın durmaksızın işlem yapması nedeniyle meydana gelir.

  Kripto para analisti, Ethereum (ETH) hakkında da konuşarak, piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para biriminin 2.000 doların üzerindeki “ideal yukarı yönlü hedefine” ulaşma olasılığının Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketine bağlı olduğunu belirtiyor.

  “ETH konusunda beklendiği gibi bir miktar rahatlama yaşadık, ideal yukarı yönlü hedefimize tam olarak ulaşamadık, ancak burada ulaşıp ulaşamayacağımız BTC’nin durumuna bağlıdır çünkü bence bir kırılma noktasındayız. Eğer BTC düşerse, ETH’nin buradaki ideal üst hedefe ulaşmasını beklemiyorum. Eğer BTC burada stabil kalabilir ve yükselmeye devam ederse, ETH gibi altcoinlerdeki rahatlama devam etmeli.”

  btc23

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...