DAHA FAZLA

  Paul Ryan: ABD Doları Risk Altında

  Eski Meclis Başkanı Paul Ryan, Amerika Birleşik Devletleri’nin büyük miktarda borç biriktirmesi nedeniyle, ABD dolarının dünya rezerv para birimi olarak konumunun risk altında olduğunu belirtti.

  CNBC ile gerçekleştirdiği yeni bir röportajda Ryan, ABD Başkanı Joe Biden’ın ülkenin artan borç yükünü durdurmak için gerekli önlemleri almadığını ifade etti.

  Eski Wisconsin temsilcisi, ülkenin, doların dünya üzerindeki en dominant rezerv para birimi statüsünü tehdit edebilecek bir borç krizine doğru hızla ilerlediğini belirtti.

  “Bu nedenle, ülkemizdeki borç krizini durdurmak için hiçbir eylemde bulunmayacağını belirten liderlerimiz var. Ve bir borç krizinin yaklaştığını biliyoruz. Bu durum, rezerv para birimi olarak kalma kapasitemizi tehlikeye atıyor. Temelde, bu durumla mücadele etmeme kararlılığı, bizi bir borç krizine doğru sürüklüyor.”

  abd

  Sadece geçen ay, ABD hükümeti, 1 Haziran’daki 31.46 trilyon dolarlık borcunu, bugünkü değeri olan 32.32 trilyon dolara yükseltti. Hükümetin bu yıl sadece faiz ödemeleri için 663 milyar dolar ödemesi bekleniyor.

  Ülkenin brüt milli borcunun önümüzdeki on yıl içinde yaklaşık 52 trilyon dolara ulaşması öngörülüyor.

  ABD Kongre Bütçe Ofisi, artan ABD borcunun uzun vadede ekonomiye zarar vereceğini belirtiyor.

  “Bu kadar yüksek ve artan bir borç, ekonomik büyümeyi yavaşlatır, ABD’deki borç sahiplerine yapılan faiz ödemelerini artırır ve mali ve ekonomik görünüm için önemli riskler oluşturur; aynı zamanda milletvekillerinin politika seçimlerinde daha fazla kısıtlama hissetmelerine neden olabilir.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...