DAHA FAZLA

  Kripto Para Dünyasında Son Gelişmeler

  Geçtiğimiz hafta sonu Bitcoin (BTC), 43.000 dolarlık kritik eşiği aşamayarak, 41.000 doların altında bir değere düştü ve böylece son beş günün en düşük seviyesine ulaştı.

  Son 24 saat içerisinde, Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) gibi önemli altcoin’ler ciddi değer kayıpları yaşadı. Bu süreçte, Solana (SOL) 70 dolar sınırının altına indi ve altcoin piyasasındaki düşüş eğilimi sürdü.

  Bitcoin’in 41.000 Doların Altında Seyri

  Bitcoin için geçtiğimiz hafta yaklaşık 3.000 dolarlık bir düşüşle başladı. Salı günü 40.250 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, enflasyon verileri ve faiz kararlarına rağmen büyük bir fiyat dalgalanması göstermedi. Ancak, Ledger cüzdanında tespit edilen güvenlik sorunu, piyasada düşüşe neden oldu ve BTC’nin fiyatı 41.500 dolara kadar düştü.

  Hafta sonu Bitcoin, 43.000 dolarlık direnci kırmak için bir toparlanma gösterdi ama başarısız oldu ve Pazar günü 41.000 dolar seviyesine geriledi.

  18 Aralık Pazartesi günü, Bitcoin 41.000 dolarlık desteğin üzerinde tutunmaya çalışırken, piyasa değeri 803 milyar dolara düştü. Bitcoin’in altcoin’ler üzerindeki piyasa etkinliği ise %52 seviyesinde kaldı.

  kripto paralarda regulasyon donemi

  Altcoin’lerdeki Güncel Durum

  Altcoin piyasası da hafta sonu düşüşe geçti. Ethereum (ETH) son 24 saatte %2,66 değer kaybederken, Binance Coin (BNB) %2,25 ve Ripple (XRP) %3,3 oranında düşüş yaşadı. Günlük %5,78 değer kaybıyla Solana (SOL) 70 doların altına indi.

  En büyük düşüşü ise %10,33 oranında değer kaybeden Avalanche (AVAX) yaşadı ve Cardano (ADA) %7’lik bir düşüşle takip etti. Shiba Inu (SHIB) ve Polygon (MATIC) da yaklaşık %7 oranında değer kaybetti.

  Son 24 saatte, piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında en büyük düşüşü Calestia (TIA) yaşadı, %16,82 değer kaybetti. Bu süreçte değer kazanan kripto paralar arasında Astar (ASTR) %46,12 artışla öne çıktı.

  Son gelişmeler sonucunda, kripto para piyasasının toplam değeri %2,52 azalarak 1,55 trilyon dolara düştü.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...