DAHA FAZLA

  Kongre Üyesi Jim Himes: ABD Dolar’ındaki Tehdit Devam Ediyor!

  Demokrat Temsilciler Meclisi üyesi Jim Himes, beklenen borç tavanı krizinin ABD dolarının global rezerv para birimi statüsünü tehdit edebileceğini belirtti.

  ABD Doları İçin Kritik Süreç Devam Ediyor

  Bir CNN röportajında yakın zamanda konuşan Kongre Üyesi Himes, ABD’nin önceden borç ödemesi yapmama durumuna hiç bu kadar yakın olmadığını ifade etti.

  ABD Dolari 1

  Himes, borç tavanı sorununu çözememe durumunun Amerika Birleşik Devletleri ve doların geleceği açısından “katastrofik” olabileceğini belirtti.

  “ABD’nin borç ödeme sorumluluğunu yerine getirememe durumuna daha önce hiç bu kadar yaklaşmadık, dolayısıyla bu durumun nasıl olabileceğini tahmin etmek zor. Ancak elbette bu, bir felaket olabilir.

  Haliyle, Amerika Birleşik Devletleri’nin tam güveni ve kredibilitesi, global finansal sistemin temel taşıdır. Ve eğer bu sorgulanırsa, her türlü sonuçla karşılaşabiliriz.

  ABD doları, küresel rezerv para birimi olarak statüsünü kaybedebilir. İnsanlar, Amerika Birleşik Devletleri’ne yatırım yapmak yerine İngiltere veya Avrupa Birliği’ni tercih edebilirler.”

  Borç tavanı krizi hakkında uyarıda bulunan tek hükümet yetkilisi Himes değil. Ayın başlarında, Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongre’nin borç tavanını artıramaması durumunda Amerika Birleşik Devletleri’nin “ekonomik bir felakete” doğru sürükleneceğini belirtti.

  Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da aynı endişeyi dile getirerek, Amerika Birleşik Devletleri’nin finansal yükümlülüklerini yerine getirememesi durumunda dünyanın bir “mali çöküş“e tanık olabileceğini söyledi.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...