DAHA FAZLA

  Jack Dorsey’e Göre Bitcoin Yanlısı Aday Robert F. Kennedy Jr. Bir Sonraki ABD Başkanı Olacak

  Twitter’ın eş kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin destekçisi olan başkan adayı Robert F. Kennedy Jr.’ın yaklaşan seçimleri kazanacağına inanıyor.

  Başkan adayından Bitcoin’e destek

  2024 yılında Demokrat aday olarak başkanlık yarışına giren Kennedy, yakın zamanda gerçekleştirilen bir mülakatta, Cumhuriyetçi adaylar Donald Trump ve Ron DeSantis’i nasıl mağlup edeceğini belirtti.

  Bu mülakatı Twitter üzerinde paylaşan Dorsey, Kennedy’nin seçimi “kazanma potansiyeli olduğunu ve kazanacağını” dile getirdi.

  Başkan adayından Bitcoin'e destek

  Aday geçtiğimiz ay Miami’de düzenlenen BTC 2023 Konferansı’nda bir konuşma yaptı ve başkanlık kampanyasının, Amerikan siyasi tarihinde BTC bağışlarını kabul eden ilk kampanya olacağını açıkladı.

  Kennedy, Bitcoin’in otoriter sansür karşısında bir koruma sağlayabileceğini belirtiyor ve eğer başkan seçilirse, Bitcoin haklarını koruma taahhüdünde bulunuyor.

  “Başkan seçildiğim takdirde, Bitcoin’i tutma ve kullanma hakkınızın dokunulmaz olduğunu garanti edeceğim. İlk olarak, BTC ve diğer dijital varlıkların özel mülkiyet haklarını savunacağım. Arabanızın ya da cüzdanınızın anahtarlarını elinde tutabildiğiniz gibi, kendi özel anahtarlarınıza da sahip olmalısınız.”

  Çevre hukuku avukatı olan Kennedy, BTC’yi “mükemmel bir temel para birimi” olarak nitelendirdi ve Amerikalıların merkez bankası kaynaklı enflasyon riskinden kaçınmasına olanak sağlayacak kripto varlıklar gibi alternatiflerin olması gerektiğini belirtti.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...