DAHA FAZLA

  Glassnode Kurucularına Göre Bitcoin (BTC), Sonra Yükselmek Üzere!

  Kripto para analitik firması Glassnode’un kurucusu, Bitcoin (BTC) için bir tabanın oluştuğunu ve büyük bir yükselişin eşiğinde olduğunu söyledi.

  Bitcoin İçin Yükseliş Senaryosu

  Glassnode’un eş kurucularından Negentropic takma adlı kripto analisti, iki basit hareketli ortalamanın (SMA) bir Bitcoin yükselişinin yaklaştığını işaret ettiğini belirtti.

  Analiste göre, yatırımcıların genellikle uzun vadeli piyasa trendlerini belirlemek için kullandıkları 200 günlük SMA, BTC için destek hattı görevi görüyor. 50 günlük SMA’nın 200 günlük SMA’yı geçmek üzere olduğunu belirtiyor ve bu durumun, geçmiş performansa dayanarak, Bitcoin’in büyük kazançlar yaşayabileceğini gösteriyor.

  “Bitcoin’in dip seviyesinde olduğunu düşünüyorum. 200 günlük SMA’nın altına düşme girişimleri başarısız oldu, bu durum güçlü bir destek oluşturdu. 50 günlük SMA’nın 200 günlük SMA’nın üzerine çıkması, BTC’nin büyük bir yükselişe geçme zamanının geldiğini gösteriyor.”

  bitcoin haberleri

  Kripto analisti, daha sonra bir Bitcoin yükselişini desteklemek için hisse senetlerinin bir boğa trendine gireceğini öngörüyor. Bu tahmini, makroekonomist Henrik Zeberg’in NASDAQ 100 E-Mini Futures performansını gösteren bir grafiği temel alıyor.

  “Tam bir boğa tablosu! Teknik bir zayıflık gözükmüyor.

  Nasdaq, endişelerin üstesinden gelip yükseliyor!

  Şimdilik beş ana hisse senedi bu yükselişi yönlendiriyor – ancak yakında diğer küçük hisse senetlerine de yayılacak.

  Uzman tavsiyesi: Bir boğa bayrağı modeli – iki yükseliş arasında kısa bir konsolidasyon düzeltme dönemi – yükseliş göstergesi olarak aranmalı.”

  Son olarak, kripto analisti Federal Rezerv’in, geçen yıl boyunca bir dizi faiz artırımı gerçekleştirdikten sonra, önümüzdeki ay faiz artırımlarını durduracağını düşünüyor.

  Piyasaya geri dönen likidite sayesinde Bitcoin’in 35.000 $ fiyat seviyesine çıkacağını tahmin ediyor.

  “Haziran’da bir duraklamanın olabileceğini, [Federal Rezerv Başkanı Jerome] Powell’ın ‘çok fazla eylem ve çok az eylem arasında bir denge kurma riski’ yorumu sonrasında öngörüyorum. DAX (Deutscher Aktienindex, bir Alman borsa endeksi) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, SPX (S&P 500) 4.190’ın üzerine çıktı, bu nedenle BTC’nin 35.000 dolara çıkması kaçınılmaz.”

  Yazı yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saatte %1,3’lük bir artışla 27.202 dolardan işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...