DAHA FAZLA

  Milyarder Druckenmiller, Kazanç Sağlayabilecek Sektörü Açıkladı!

  Ünlü milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, olası bir durgunluk dönemi dahi olsa, gelişmekte olan bir teknoloji sektöründe potansiyel gördüğünü belirtiyor.

  Bloomberg ile son zamanlarda gerçekleşen bir röportajda Druckenmiller, yapay zeka (AI) teknolojisinin “muazzam bir fırsat” teşkil ettiğini ve internet kadar devrimsel olabileceğini ifade ediyor.

  Milyarder yatırımcının görüşüne göre, ilgili firmalar durgun ekonomik dönemlerde dahi sürekli büyüme belirtileri gösterirse, AI teknoloji sektörü piyasanın geri kalanına kıyasla daha iyi bir performans sergileyebilir.

  Stanley Druckenmiller

  Druckenmiller, “Kripto paralardan farklı olarak, yapay zekanın gerçek bir değeri olduğuna inanıyorum. Bu, internet kadar etkileyici bir dönüşüm yaratabilir. Bu çok büyük bir olay.

  Örneğin, bir durgunluk durumunda bile tüketici tablet fiyatları artabiliyorsa, Nvidia gibi bir şirketin siparişlerinin ve kazançlarının zorlu bir ekonomik durumda bile neden %70 oranında artabileceğini net bir şekilde tartışabilirim. Bu durumun gerçekleşme olasılığı yüksek. Nvidia’nın yüksek değerlemesine rağmen neden düştüğü anlaşılamıyor.

  Tarih, durgunluk dönemlerinde dahi iyi kazançlar elde edebilmeniz ve bu kazançların sürdürülebilir olması durumunda – eğer piyasa bunu tam olarak algılamıyorsa – bu tür hisse senetlerinin sağlam bir konumda olacağını gösterdi.” şeklinde konuştu.

  Druckenmiller, son beş ya da altı aydır yatırım şirketinin büyük çoğunlukla yapay zeka üzerine pozisyon aldığını belirtiyor.

  Milyarder yatırımcı, yapay zeka konusunda pozitif görüşlere sahip olsa da, sektörün hala olgunlaşma aşamasında olduğunu ve dolayısıyla tüm yapay zeka firmalarının başarılı olamayabileceğini vurguluyor.

  Druckenmiller, “Yapay zeka alanının tümü, bir durgunluk dönemi yaşansın ya da yaşanmasın, başarılı olamayabilir çünkü henüz buğdayı samandan ayırt etme aşamasına gelmediler.” şeklinde ifadeler kullandı.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...