DAHA FAZLA

  Deutsche Bank’ın Eski Yöneticisi Kripto Dolandırıcılığını İtiraf Etti!

  ABD Adalet Bakanlığı, geçtiğimiz hafta eski Deutsche Bank yetkilisi hakkındaki ithamları kabul ettiğini duyurdu.

  Deutsche Bank‘ta uzun yıllar görev almış olan Rashawn Russell, geçen Nisan’da yatırımcılarına kripto paralar aracılığıyla yüksek getiri vaadinde bulunup, bu vaatlerle topladığı parayı usulsüz bir şekilde kullanmakla itham edilmişti.

  ABD Adalet Bakanlığının açıklamasına göre, Russell’ın bu suçlamaları kabul etmesi durumunda 30 yıla kadar hapis cezası alabileceği söyleniyor. Ek olarak Russell’ın 1,5 milyon dolarlık bir tazminat ödemesi yapması bekleniyor.

  Deutsche Bank 1

  ABD Başsavcısı Breon Peace, Russell’ın kripto para yoluyla müşterilere yüksek getiri vaadettiğini ve bu vaatlerle onları kandırdığını belirtti. 2018’in ortalarından 2021’in sonlarına kadar Deutsche Bank’ta çalışan Russell, LinkedIn profiline göre yatırım bankacılığı analisti olarak bankada kariyerine başlamış ve 2020’de yükseltilmişti.

  R3 isimli kripto para fonunu yönettiğini iddia ederek yüksek getiri garantisi veren Russell, yatırımcılardan aldığı fonların bir kısmını yatırım için kullandı, geriye kalan kısmını ise kendi yararına kullandığı belirtildi. Müşterilerinden gelen fon bilgisi taleplerine yanıt olarak sahte belgeler sunduğu ve bu paraları kumar ve kişisel harcamalar için kullandığı da açıklandı.

  Nisan ayında ortaya çıkan bu kripto para dolandırıcılığı iddialarından sonra Deutsche Bank, konuyla ilgili açıklama yapmazken, yetkililerle işbirliği yaptıklarını belirtti.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...