DAHA FAZLA

  CoinShares’e Göre Bitcoin Büyük Alım Baskısı Yaşıyor!

  Kripto para dünyasının önde gelen ismi CoinShares, gelecekte Bitcoin (BTC) fiyatının stabil bir şekilde destekleneceği ve bu desteklemenin büyük bir stabilcoin yayıncısından geleceğini belirtti.

  Bitcoin’de Alım Sinyalleri

  CoinShares, Tether’in yeni rezerv yönetim stratejisinde elde ettiği kârın %15’ini BTC’ye ayırma kararının önemini vurguladı.

  “Tether, USD cinsinden en büyük stabilcoinler arasında yer alıyor ve karının bir kısmını BTC satın almak için kullanma kararı, BTC’Nin fiyatının artması konusunda pozitif bir etki yaratma potansiyeli taşıyor”

  Bitcoin Haberleri 4

  CoinShares, tarihi verilere dayanarak, Tether gibi kuruluşların büyük çaplı alımlarının genellikle BTC’nin fiyatını pozitif yönde etkilediğini belirtiyor ve firma, toplam karının yaklaşık %15’ini, yani 75 milyon doları BTC’ye yatırmakla BTC’yi destekleyeceğini söyledi.

  “Veri akışlarımıza baktığımızda, haftalık fon girişlerinin 10-20 milyon dolar arasında olduğunu ve bu girişlerle birlikte Bitcoin’in haftalık fiyat artışının %2.3 olduğunu görüyoruz. Standart sapmanın %10 olmasına rağmen, fiyat hareketlerinin %64’ü pozitif, bu da Tether’in BTC portföyünü aşamalı olarak artırma kararının ölçülebilir bir pozitif etki yarattığını gösteriyor.”

  Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, şirketin bu kararının arkasındaki mantığı Twitter üzerinden kabul etti.

  “Neden Bitcoin’i seçtik? Bitcoin, merkeziyetçilikten uzak duruşu ve kıtlığı nedeniyle sağlam ve güvenilir bir mali sistem örneği oluşturuyor. Bitcoin, para kavramını yeniden tanımlıyor ve geleneksel finans dünyasına meydan okuyor.

  BTC, beklentilere karşı çıktı, sınırları aşarak internete bağlanabilen herkesin global finansal sisteme erişim sağlamasını mümkün kıldı.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...