DAHA FAZLA

  Cardano Çok Kritik Bir Noktada, Bu ADA İçin Ne Anlama Geliyor?

  Marlowe akıllı sözleşmeleri üzerine odaklanmaya devam eden geliştiriciler, geçen hafta Cardano’nun gelişim faaliyetlerinde bir azalma yaşandığını bildirdi. Ancak, Cardano (ADA) 2022 ayı piyasasının zorlu dönemlerinden başarılı bir şekilde çıktıktan sonra 2023’te DeFi aktivitelerinde güçlü bir toparlanma sergiledi. Cardano, proof-of-stake (PoS) mekanizmasıyla çalışan en büyük blok zincirlerinden biridir.

  Cardano’nun kilitli toplam değeri (TVL), bu yılın başından itibaren üç katına çıkarak 210 milyon dolara ulaştı. DeFiLlama verilerine göre, Cardano son 30 günde %12,55’lik bir büyüme oranıyla en iyi performans gösteren zincirlerden biri oldu. Bu başarı, Cardano’nun DeFi ekosistemindeki güçlü ve hızlı büyümesinin bir göstergesidir.

  byhodl ADA

  CoinMarketCap verilerine göre, Cardano’nun DeFi başarıları, geçen hafta %3,61 artan tokeni ADA’ya destek sağladı. Şu anda ADA, 0,3776 dolar seviyesinde işlem görüyor.

  Cardano’nun genel kabulünü teşvik eden önemli bir faktör, geliştirici ekibinin gösterdiği çalışmadır. Geliştirici havuzu, Cardano’nun teknolojik ve ekonomik açıdan güçlü bir platform olması için sürekli olarak çalışmaktadır. Bu çalışmalar, topluluğun ve yatırımcıların Cardano’ya olan güvenini artırmış ve projenin genel kabulünü sağlamıştır.

  Geliştirme Raporunun Özeti

  Cardano, 2 Haziran tarihinde haftalık geliştirme raporunun son sürümünü yayınladı ve geçen hafta gerçekleşen önemli teknolojik gelişmelere odaklandı.

  Bu gelişmeler arasında en dikkate değer olan, ana ağda tanıtılan yeni bir akıllı sözleşme oluşturma aracı olan Marlowe’un lansmanıydı. Ayrıca, ekip, GetContract sorgusu ve otomatik uçtan uca test senaryolarıyla birlikte Marlowe Playground’un da konuşlandırılması üzerinde çalıştı.

  Marlowe Playground, akıllı sözleşmeleri simüle etmek ve doğrulamak için kullanılan bir test ortamı aracıdır. Bu araç, geliştiricilerin Marlowe akıllı sözleşmelerini daha güvenli ve verimli bir şekilde oluşturabilmelerine olanak sağlar.

  Cardano’nun çekirdek teknoloji ekibi, yaklaşan düğüm v.8.1.0 üzerinde çalışarak daha fazla Conway dönemi desteği, çağ sınırı optimizasyonları ve yeni ağ paketleri gibi iyileştirmeler sunacak. Aynı zamanda, genel muhasebe ekibi Conway genel muhasebe döneminde ilerleme kaydetti.

  Ölçeklendirme tarafında, Hydra ekibi aylık inceleme toplantısını gerçekleştirdi ve karşılaştırmalı değerlendirmeleri ve sürüm raporlamasını iyileştirdi. Mithril ekibi ise Mithril ağlarında Cardano düğümünün 8.0.0 sürümüne yükseltme çalışmalarını tamamladı.

  Hydra ve Mithril, Cardano’nun ölçeklenebilirliğini ve birlikte çalışabilirliğini geliştirmeye odaklanan iddialı Basho yol haritasının bir parçasıdır.

  Bu arada, katılımcı yönetişim için asgari uygulanabilir yönetişim (MVG) çerçevesi üzerine tartışmalar devam ederken, Voltaire döneminde ilerlemeler kaydedildi. Cardano’nun zincir üstü yönetişim sisteminde bir değişiklik önerisi olan CIP 1694, adını Voltaire’in doğum yılından almıştır.

  ADA’nın Bazı Endişeleri Var

  Cardano’nun geliştirme faaliyetlerindeki azalma ve yükseltmelerin zaman çizelgeleriyle ilgili endişeler, bir miktar belirsizlik yaratabilir. Kripto para yatırımcıları genellikle sağlıklı bir geliştirme ekosistemine sahip olan ağlara yönelirler.

  Buna ek olarak, ADA’nın Marlowe lansmanı nedeniyle artan ağırlıklı duyarlılığı, tokenin tekrar negatif bölgeye düşmesine neden olmuş olabilir. Ancak, yükseliş eğiliminde olan bir ADA fiyat hareketiyle birlikte yatırımcılar, token üzerinde yeniden bahis yapmaya başlayabilirler.

  Her yatırım kararı, riskler ve belirsizliklerle birlikte değerlendirilmelidir. Cardano’nun geliştirme faaliyetlerindeki değişiklikler, piyasa koşulları ve diğer faktörler, yatırımcıların kendi araştırmalarını yaparak bilinçli kararlar vermelerini gerektirir.

  byhodl Cardano ADA 12.06.48 03 Jun 2023 1536x520 1

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...