DAHA FAZLA

  Bloomberg Açıklıyor: Geleneksel Yatırım Dünyasında Bitcoin

  Bloomberg analizine göre, her yatırımcının portföyünde Bitcoin için bir miktar yer ayırması uygun olabilir; ancak, genel olarak insanların Bitcoin konusunda ihtiyatlı olmalarının geçerli sebepleri var.

  Bloomberg’in değerlendirmesine göre, Bitcoin’in bu yıl gösterdiği dikkat çekici performansa karşın, bir yatırımcının portföyünde Bitcoin’in yeri hâlâ tartışmalı. Finansal analist ve kripto para uzmanı Aaron Brown, bu konuda Bloomberg’de bir makale yayınladı.

  Bitcoin Fiyatındaki Dalgalanmalar: İyi mi Kötü mü?

  Bitcoin, bu yılın başından beri %165 değer kazanarak, 2022’deki ciddi düşüşlerinin etkilerini büyük oranda sildi. Aaron Brown, bu tür artışların Bitcoin için olağan olduğunu belirtiyor.

  bitcoin

  Brown’a göre, Bitcoin yeni yatırımcıları çekmek için yeterince cazip ve artık yüksek fiyat dalgalanmaları onun için bir dezavantaj değil. Ancak Brown, Bitcoin’in piyasa olaylarına karşı öngörülemez tepkiler vermesinin, onu genel yatırımcılar için riskli bir seçenek haline getirdiğini ifade ediyor.

  Bitcoin’in Değer Teklifi

  Aaron Brown, Bitcoin’in temel değer açısından da sorgulanması gerektiğini düşünüyor. Ona göre, Bitcoin fiat para birimleri ve stabilcoin’lerle karşılaştırıldığında para birimi olarak kabul görmedi ve kripto ekonomisine erişim sağladığı araçlara yönelik talep de istikrarsız.

  Brown, geleneksel ve düzenlenmiş finansal hizmetlerin artmasıyla Bitcoin’in düzenlemeler konusunda ilerleme kaydettiğine inanıyor. Kripto paraların vergilendirilmesi ve yasal düzenlemelerle ilgili sorunların büyük ölçüde çözüldüğü görülüyor. Ayrıca, ABD’de bir ay içinde spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması bekleniyor.

  Bloomberg’deki makalesinde Brown, şunları belirtiyor:

  “Geleneksel yatırımcıların bile, kripto paralara şüpheyle yaklaşmalarına rağmen, portföylerinde Bitcoin için küçük bir yer ayırıp, bu yatırımı göz ardı etmeleri gereken bir döneme yaklaşıyoruz. Kripto paraların değeri sıfıra düşebilir, ancak yükselme potansiyeli yüksek kalmaya devam ediyor. Bu nedenle, Bitcoin içermeyen bir portföy dengesiz sayılır.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...