DAHA FAZLA

  Bitcoin’in Yaklaşan Ani Yükselişi Öncesinde Düşüş Beklentisi

  Bir kripto para analiz uzmanı ve yatırımcısı, Bitcoin (BTC)‘in beklenen yeni bir yükseliş döneminden önce değer kaybına uğrayabileceğini öne sürüyor.

  Kripto piyasasında tanınmış isimlerden biri olan Credible Crypto, X sosyal medya platformunda 360.400 takipçisine, Bitcoin’in mevcut ilerleyişine karşın, yakın zamanda 40.000 dolar seviyelerinin altına düşebileceğini ve bunun ardından ciddi bir yükseliş sürecine girebileceğini belirtiyor.

  Bu uzmana göre, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in yakın gelecekteki yükselişi 60.000 doları aşabilir.

  “Geçen ay ve 6.000 dolarlık artış sonrası, BTC’nin fiyat hareketleri oldukça olumlu. Şu anda 60.000 dolarlık hedefe yönelik beşinci ve son dalga öncesi, 40.000 dolar üzerinde dördüncü dalga konsolidasyonunu tamamlıyoruz. Bu yapısal gelişme oldukça sağlam ve teknik olarak 40.000 doların altında bir düşüş yaşanabilir, fakat bu olasılığın düşük olduğunu düşünüyorum.”

  Analist, piyasa davranışlarını dalgalar halinde inceleyen ve kalabalık psikolojisini temel alan Elliott Dalga Teorisi’ne göre analiz yapıyor. Bu teoriye göre, yükseliş trendi gösteren bir varlık beş dalgalı bir yükseliş döngüsü yaşar ve bu döngüde ikinci ve dördüncü dalgalar düzeltme süreçleri olarak işlev görür.

  kripto para bitcoin trt haber 1566015

  Yatırımcının analizine göre, Bitcoin şu anda dördüncü dalga düzeltmesinin son aşamalarında ve beşinci dalga ile birlikte 60.000 dolarlık bir değere ulaşması bekleniyor.

  Bu yazı hazırlanırken, Bitcoin’in fiyatı 40.944 dolar seviyesindeydi.

  Ayrıca, analist son video güncellemesinde Ethereum (ETH) hakkındaki görüşlerini de paylaşıyor. Ethereum’un kısa vadede en düşük seviyeye ulaştığını ve Bitcoin yükselişiyle paralel bir artış göstereceğine inanıyor.

  “Şu an Ethereum için en düşük noktanın [2.154-2.216 dolar] aralığında olduğunu düşünüyorum. Buradan sonra Bitcoin’in yükseliş trendini takip edeceğini öngörüyorum. Bu yüzden, Ethereum için 2.154 doların altında bir gerileme beklememe rağmen, bu düşük seviyelerin Bitcoin’deki benzer bir düşük nokta ile paralel olacağını tahmin ediyorum.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...