DAHA FAZLA

  Bitcoin (BTC) ABD TÜFE Verileri Beklenenden Düşük Olunca Yükselişe Geçti!

  Bitcoin, son birkaç gün boyunca TÜFE duyurusuna kadar istikrarlı bir seyir izledi.

  İki yönde de önemli hareketler sergileyemeyen Bitcoin, ABD’nin Nisan ayı TÜFE verilerinin açıklanmasının ardından nihayetinde bir miktar dalgalanma yaşadı.

  Genel tahminlere göre, yıllık TÜFE için %5 ve Çekirdek TÜFE için %5,5 gibi bir oran öngörülüyor.

  ABD’de son haftalarda dikkatler mali bütçenin yanı sıra ülkenin borcuna çevrildi. Nisan ayı TÜFE rakamları da Çalışma Bakanlığı’nın duyurusu öncesinde Çarşamba günü büyük bir ilgiyle takip edildi.

  Önceki aya ilişkin Tüketici Fiyat Endeksi tahminleri %5 seviyesindeydi. Gerçekte ise yıllık artış %4,9 gibi biraz daha düşük bir seviyede gerçekleşti.

  Bu aynı zamanda, Mart ayında TÜFE’nin %5 seviyesinde gerçekleştiği rakamlara kıyasla aylık bazda bir düşüş olduğunu gösteriyor.

  Gıda ve enerji gibi daha volatil sektörlerin dışarıda bırakıldığı Çekirdek TÜFE ise yıllık bazda %5,5 oranında artışla beklentileri karşıladı.

  Bitcoin, 27.500 dolar seviyesinden ani bir fiyat artışıyla tepki verdi ve birkaç günün en yüksek seviyesi olan 28.000 doların üzerine çıktı.

  Bitcoin

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...