DAHA FAZLA

  Bitcoin İçin Tarihi Dip Uyarısı: Analistten Flaş İddia!

  Popüler kripto analisti ve 666.000’den fazla takipçisi bulunan YouTube içerik üreticisi CryptosRUs, Bitcoin‘in yakın zamanda dip seviyelere ulaşabileceğine dair sinyaller aldığını belirtiyor.

  CryptosRUs 11 Ekim tarihli yayınında, kripto piyasasının en son trendlerini değerlendirdi ve Bitcoin’in aşırı satıldığına, ancak yakında yükselişe geçeceğini ifade etti.

  CryptosRUs’un altını çizdiği ana göstergelerden biri, Göreceli Güç Endeksi (RSI) idi. Bu endeks, bir varlığın alım ya da satım durumunu belirleyen bir teknik analiz aracıdır. Son dönemde Bitcoin için RSI’nın düşük değerler aldığını ve bu durumun Bitcoin’in aşırı satıldığını işaret ettiğini belirtti.

  “Grafikteki temel göstergelerden biri olan RSI, Bitcoin’in aşırı satışta mı yoksa aşırı alımda mı olduğunu belirler. […] Şu anda aşırı satışta olduğumuzu görüyoruz.”

  bitcoin

  RSI’ya ek olarak, Bitcoin’in uzun vadeli destek noktalarını logaritmik grafikler üzerinde inceleyen CryptosRUs, Bitcoin’in son dönemde 20.000 dolarlık kritik destek seviyesinin biraz altına sarkmasına rağmen, bu desteği koruyarak toparlandığını vurguladı.

  “Bitcoin her defasında dip seviyelerden toparlanıyor ve destek seviyelerini test ediyor. […] Daha önce olduğu gibi, bazen bu destek seviyesinin altına iniyor ama sonra hızla yükseliyor. Şu anda da benzer bir durumdayız.”

  CryptosRUs, Bitcoin’in bu destek seviyelerini korumasının, fiyat yapısının hâlâ güçlü olduğunu gösterdiğine inanıyor.

  Ayrıca, CryptosRUs, CNBC’nin tanınmış ismi Jim Cramer’ın Bitcoin hakkında yaptığı olumsuz yorumlara da göndermede bulundu. Cramer’in, büyük Bitcoin fiyat yükselişlerinden hemen önce olumsuz tahminlerde bulunma alışkanlığını esprili bir dille ele aldı.

  “Tarihsel olarak bu da bir gösterge olabilir. Tam olarak emin değilim, belki bu bir şaka. Ama biliyorsunuz, Cramer’ın tahminleri de bir gösterge olabilir.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...