DAHA FAZLA

  Bitcoin Fiyatı, ABD TÜFE Verileri Enflasyonun Düştüğünü Gösterdiğinden Yükseliyor!

  Bitcoin Haberleri: Bugün, Çalışma İstatistikleri Bürosu, ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerini Mayıs 2023 için açıkladı. Buna göre, TÜFE, mevsimsellikten arındırılmış olarak tüm şehirli tüketiciler için %0,1 artış gösterdi. Ayrıca, mevsimsellikten arındırılmamış son 12 aylık dönemde %4’lük bir artış kaydedildi. Bu şekilde, Mayıs ayı enflasyon verileri beklentilere uygun olarak geldi ve yıllık enflasyon yaklaşık iki yılın en düşük seviyesi olan %4 oldu.

  Piyasa katılımcıları, fiyatların %0,1 artmasıyla Nisan 2023’teki %0,4’lük artışa kıyasla daha düşük bir artış bekliyorlardı ve TÜFE verilerinin enflasyonu hafifletme sinyalleri vermesini umuyorlardı. Bununla birlikte, piyasa katılımcıları, 2023’ten itibaren faiz artırımına ilişkin belirgin bir karar bekliyorlar. 14 Haziran 2023’te Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı yapılacak ve faiz artırımına ilişkin bir karar alınması bekleniyor.

  Bitcoin

  Bitcoin Fiyatı, Soğutma Enflasyonu Haberleri Üzerinden Yükseldi

  TÜFE Endeksi, şehirli tüketicilerin mal ve hizmetler için ödediği maliyetlerdeki zaman içindeki ortalama değişimi ölçen bir enflasyon ölçütüdür. Son verilerin yayınlanmasına gelene kadar Bitcoin fiyatı önemli bir artış yaşadı ve 26.000 dolar seviyesine ulaştı. Ancak, TÜFE verileri açıklandıktan sonra Bitcoin fiyatı %3’lük bir sıçrama ile günlük en düşük seviye olan 25.700 dolara geriledi ve ardından bir miktar düzeltme yaşandı.

  Bu arada, enflasyonun hafiflemesi ve iki yılın en düşük yıllık enflasyon oranının kaydedilmesi, ABD Merkez Bankası yetkilileri için yeni bir faiz artırımı duraksaması başlatma konusunda daha fazla güven anlamına gelebilir. CME FedWatch Tool’un gösterdiği gibi, yaklaşan toplantıda faiz artırımına ara verme olasılığı %100’dür ve bu, Fed’in federal hedef oranını değiştirme olasılığının düşük olduğunu göstermektedir.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...