DAHA FAZLA

  Bitcoin Analisti, BTC Düzeltmesi Hakkında Konuştu!

  2018 yılındaki ayı piyasasında Bitcoin‘in (BTC) en düşük fiyatını doğru tahmin eden deneyimli yatırımcı, kripto para biriminin 2023’teki zirve seviyesine ulaştıktan sonra düşüşe geçeceğini düşünüyor.

  Bitcoin’de düzeltme olacak

  Bluntz adlı analist, 223.100 Twitter takipçisine, Bitcoin’in 25.000 doların altından 30.000 doların üzerine çıkan beş dalgadan oluşan bir ralli sonrasında muhtemelen düzeltme hareketi yaşayacağını belirtti.

  Kripto para stratejisti, BTC’nin daha fazla yükselmeden önce 29.000 doların altına düşebileceğini gösteren bir grafik paylaştı.

  “Bu boğa bayrağı mükemmel bir şekilde kırıldı ve hatta biraz daha yüksek bir zirveye ulaştı.

  Şimdi dört saatlik grafikte beş dalgalı bir yükseliş görebiliriz, bu yüzden burada bir sonraki yükseliş dalgası öncesinde bir düzeltme hareketi başlarsa şaşırmam.

  Bence bu, FOMO (kaçırma korkusu) yaşamanın tam zamanı değil.”

  Bitcoin Grafik
  Kaynak: Bluntz/Twitter

  Öte yandan, başka bir kripto para analisti olan Pentoshi, yaklaşık 29.000 dolarlık bir düzeltmenin mümkün olduğunu düşünüyor.

  Yükseliş senaryosunda Pentoshi, BTC‘nin günlük olarak 30.166 doların üzerinde kapanması durumunda Bitcoin’in 32.000 dolara çıkabileceğini belirtiyor. Düşüş senaryosunda ise Pentoshi, BTC’nin 32.000 dolarlık seviyeye çıkmadan önce 29.000 dolara geri dönebileceğini düşünüyor.

  “Eğer önceki zirvelerin altında bir kapanış yaparsak, BTC’nin günlük kapanışını izlemek için iyi bir noktadayız. Her iki durumda da, 32.000 dolarlık seviyeye ulaşacağımızı düşünüyorum.

  Düşük ve orta zaman diliminde 29.000 dolarlık destek seviyesi var.”

  btc67
  Kaynak: Pentoshi/Twitter

  Yazıldığı sırada, Bitcoin 30.620 dolardan işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...