DAHA FAZLA

  Bitcoin Fiyatı 29.000 Dolar Civarındayken Kripto Short Yatırımcıları Kayıp Yaşıyor!

  Bitcoin Haberleri: Çarşamba günü, küresel dijital varlık piyasası etkileyici bir ralli yaşadı ve lider kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık %8 oranında yükseldi. Bu veriler, artan Bitcoin fiyatının kripto borsalarında büyük bir etki yarattığını göstermektedir.

  Bitcoin Fiyat Atlaması Yatırımcıların Yanıldığını Kanıtladı

  Son 24 saat içinde Coinglass verilerine göre 46 binden fazla tüccarın tasfiye edildiği raporlandı. Kümülatif tasfiye miktarının 162,05 milyon doları aştığı belirtilirken, en büyük tasfiye emri olan BTC/USDT, 4,67 milyon dolarlık değeriyle kripto borsası Binance üzerinde gerçekleşti.

  Toplam tasfiye miktarının 162,05 milyon dolar olduğu bilgisi verilirken, bu miktarın %80,4’ünün (yaklaşık 130 milyon dolar) kısa pozisyonlardan oluştuğu ortaya çıktı. Bu durum, kripto yatırımcılarının piyasada belirsiz duygular nedeniyle büyük bir BTC fiyat düşüşü beklediğini göstermektedir. Bununla birlikte, Binance, son gün içerisinde bildirilen tasfiye miktarıyla öne çıktı ve 54 milyon dolarlık tasfiye işlemini gerçekleştirdi.

  Sadece BTC için, geçen gün içinde 75 milyon dolardan fazla uzun ve kısa tasfiye işlemi gerçekleştirildi. Verilere göre, 61,21 milyon dolarlık Bitcoin kısa pozisyonu tasfiye edildi.

  Bitcoin

  Devam eden ralli sırasında en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), 27 milyon doların üzerinde uzun ve kısa pozisyon tasfiye etti. Son 24 saat içinde ise yaklaşık 21 milyon dolar değerinde kısa pozisyonun tasfiye edildiği görüldü.

  BTC Piyasayı Yükseltiyor

  Son gün içinde kümülatif piyasa değeri %6’dan fazla artarak 1,14 trilyon dolar seviyesine ulaştı. Bu artışa 66 milyon dolarlık bir giriş katkı sağladı. Ayrıca, 24 saatlik işlem hacmi %66 artarak 48 milyar dolara yükseldi.

  Son %8’lik sıçrama ile Bitcoin’in fiyatı son 7 günde yaklaşık %12 arttı ve basın anında ortalama 28.901 dolar civarında işlem görüyordu. 24 saatlik işlem hacmi ise %84 gibi büyük bir artışla 28 milyar dolara ulaştı.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...