DAHA FAZLA

  Benjamin Cowen Bitcoin Uyarısında Bulundu!

  Kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin‘in (BTC) 2019’da görülen piyasa düzeltmesini taklit ediyor olabileceğine dair bir uyarıda bulundu.

  Analist Cowen, 100 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) Bitcoin’in 2019’daki gibi bir düşüş yaşayıp yaşamayacağını belirleme potansiyeli olduğunu aktardı.

  2019’da, Bitcoin’in 100 günlük SMA’yı ilk denemesinde destek noktası olarak tutamamasının ardından SMA’nın altına düştüğünü belirtti.. Bitcoin, yıllar sonra ilk kez bir düzeltme sonrasında 100 günlük SMA seviyesinde durduğunda, Cowen benzer bir durumun tekrar yaşanıyor olabileceğini ifade etti.

  “Eğer bu bir göstergeyse, o zaman yakın bir gelecekte 100 günlük SMA’nın altına düşebiliriz ve o zaman durumun ne olduğunu ve kimin kim olduğunu görebiliriz. Sonra anlarız, tamam, bu bir trend mi? Yoksa 2019’da olduğu gibi hızla sona erecek mi?…

  Yani, bu senaryonun içindeyiz. 100 günlük SMA’nın altında bir günlük kapanış yaptık. 2019 ve 2020’deki gibi tekrar üzerine çıktık. Soru şu ki, buradan nereye gidiyoruz?”

  btc11

  Cowen, 20 günlük SMA’nın, 2023’te 2019’daki benzer bir piyasa düzeltmesi yaşanıp yaşanmayacağını öngörmeye yardımcı olabileceğini belirtti.

  “2019’da, 100 günlük SMA’nın altında bir günlük kapanış yaptığımızda, 20 günlük SMA’nın üzerine çıktığımızı ve sonra tekrar düştüğümüzü görürsünüz. Şu anda, tekrar 20 günlük SMA’nın üzerine çıktık. Hemen hemen üzerine çıktık…

  Ve bu dönemleri karşılaştırdığınızda, 100 günlük SMA’nın altında bir günlük kapanış yaptıktan sonra 2019’da 20 günlük SMA’nın düşmesi dikkat çekicidir. 20 günlük SMA, bu ralli sırasında 100 günlük SMA’nın altına düştü ve sonra tekrar düşüş yaşandı. 2020’de, 20 günlük SMA, 100 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmadı. 2023’te ise henüz üzerine çıkmış değil. Olup olmayacağını bilemiyorum.”

  btc22

  Yazı yazılırken, Bitcoin son 24 saatte %0,1 oranında artarak 27.673 dolardan işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...