DAHA FAZLA

  Avalanche (AVAX) Yükselişinin Arkasındaki Sebepler Neler?

  Avalanche (AVAX), kripto para piyasasının mevcut trendlerine meydan okuyarak dikkatleri üzerine çekiyor. AVAX, geçtiğimiz 24 saat içinde %18.4 ve son bir haftada %84.7’lik etkileyici bir artış kaydetti.

  Son haftalarda müthiş bir ivme yakalayan Avalanche (AVAX), durmak bilmiyor. Geçtiğimiz 24 saatte 42,61 dolar seviyesine ulaşarak bu yılın en yüksek değerine ulaştı.

  Avalanche, son bir ay içinde %125, son üç ayda %348 ve 2023 yılı başından bu yana ise %279’luk bir büyüme yaşadı.

  Avalanche (AVAX)’ın Yükselişinin Nedenleri

  Avalanche’daki bu yükselişin altında yatan nedenler arasında genel kripto para piyasasındaki olumlu eğilim, Avalanche ağında işlem sayısındaki artış ve önde gelen bankaların gerçek dünya varlıklarını tokenleştirme eğilimi bulunuyor.

  crypto avalanche avax

  AVAX fiyatındaki bu artış, Avalanche ağında işlem sayısının da artmasına neden oldu. Son verilere göre, 100.000 dolar üzeri AVAX işlemlerinin sayısı binin üzerine çıktı. Bu rakam, 2021’deki boğa piyasasına kıyasla daha düşük olsa da, kripto para analiz platformu IntoTheBlock, büyük AVAX işlemlerinin sayısındaki artışın boğalar için olumlu bir işaret olduğunu belirtiyor.

  2023 yılında, Avalanche (AVAX), kripto para piyasasında öne çıkan performanslarından birini sergileyerek trendlere meydan okudu. AVAX fiyatındaki bu yükseliş, ağdaki aktif adres sayısının artması ve yeni, bakiye içeren cüzdan adreslerindeki artışla desteklendi.

  Ağdaki bakiyeli cüzdan sayısı 6,12 milyona, katman-1 ağ işlemleri 1,93 milyona ulaştı.

  Avalanche (AVAX) neden yükseliyor?; sorusunun bir diğer yanıtı ise büyük bankaların gerçek dünya varlık (RWA) tokenizasyonuna olan ilgisi. JP Morgan gibi öncü bankalar, blockchain teknolojisini entegre ederek, tokenizasyona büyük ilgi gösteriyor. Citi, forex işlemlerinde blockchain uygulamalarını test ederken, Bank of America ise RWA tokenizasyonunun geleceğine dair iyimserliğini ifade ediyor. Büyük bankaların Avalanche ve Subnets’i blockchain operasyonları için tercih etmeleri ise dikkat çekici bir gelişme.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...