DAHA FAZLA

  Arjantin Merkez Bankası, Kripto Teklifini Engelledi!

  Arjantin’in merkez bankası, ülke içindeki ödeme hizmeti sağlayıcılarının kripto varlık desteğini durdurmalarını istedi.

  Arjantin’den Kripto’ya Engel

  Arjantin Cumhuriyeti Merkez Bankası (BCRA) tarafından yapılan yeni bir açıklamada, ödeme hizmeti sağlayıcılarının kripto para birimlerini içeren işlemleri gerçekleştirmelerinin yasaklandığı belirtildi.

  “Ödeme hesapları sunan hizmet sağlayıcılar, dijital varlıklar da dahil olmak üzere, ulusal yetkili makam tarafından düzenlenmemiş ve Arjantin Merkez Bankası tarafından onaylanmamış dijital varlıklarla işlem yapamaz veya bu tür işlemlere aracılık edemez.”

  Arjantin merkez bankasının ödeme uygulamalarına kripto hizmetleri sunmalarını engelleme kararı, ülkenin para biriminin değerinin hızla düşmesiyle eş zamanlı olarak geldi.

  Arjantin pezosu, hükümetin kabul ettiği döviz kuru üzerinden şu an Amerikan doları karşısında tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı ve %98’den fazla değer kaybetti. Buna karşılık, Arjantinlilerin başvurduğu karaborsa döviz kuru, hükümetin kabul ettiği resmi kura göre neredeyse iki kat daha yüksek olduğu ifade ediliyor.

  Arjantinden Kripto'ya Engel

  Bitcoin (BTC), Arjantin pezosu cinsinden şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde bulunuyor.

  Merkez bankası, yasağıyla vatandaşlar için kripto para kullanımına bağlı riskleri en aza indirgemeyi amaçladığını belirtti.

  “BCRA tarafından alınan bu önlem, DİJİTAL varlıklarla yapılan işlemlerin finansal hizmetler ve ulusal ödeme sistemi kullanıcıları için oluşturabileceği riskleri azaltmayı hedeflemektedir. Bu düzenleme, ödeme hesapları sunan hizmet sağlayıcılarının (PSPCP’ler) ve finansal kurumların uyacağı kuralları eşitlemektedir. Sonuncusu, Mayıs 2022’den beri A 7506 numaralı İletişim aracılığıyla duyurulan aynı içerikli bir kısıtlamaya tabi tutulmaktadır.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...