DAHA FAZLA

  Analist, Olaylı Haftanın Ardından Kripto Piyasa Tahminini Güncelledi

  Ünlü bir kripto para analisti, son zamanlardaki yoğun gelişmeler sonucu Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer kripto para piyasalarında yaşanan düşüşleri ele alıyor.

  Kripto para birimleri piyasası, özellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase ve Binance’e yönelik iki dava başlatmasının ardından bu hafta sarsıldı.

  SEC’nin Binance hakkındaki davasında, Binance’in ABD’deki kullanıcılarına kayıt dışı menkul kıymetler satışı yaparak menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği belirtiliyor. Benzer şekilde, SEC’nin Coinbase hakkında açtığı davada ise Coinbase’in belirli dijital varlıkları menkul kıymet olarak kaydetmemesi yüzünden menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği öne sürülüyor. Coinbase hakkındaki dava, Binance davasından bir gün sonra kamuoyuna duyuruldu. Her iki dava da kripto para piyasalarını bu hafta ciddi şekilde etkiledi.

  Bu dalgalanma karşısında, geniş kitleler tarafından takip edilen kripto para analisti Michaël van de Poppe, BTC’nin daha büyük bir düşüşten kaçınmak için 26.100 dolar seviyesinde kalması gerektiğini belirtti.

  “Bitcoin, düşük seviyeyi hala koruyor ama fiyat hareketi oldukça kötü.

  Daha fazla düşüşten kaçınmak için 26.100 dolar seviyesinde kalmalı.”

  kripto grafik
  Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

  BTC, yazının yazıldığı sırada 26.613 dolarlık bir değere sahip.

  Önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’a yönelik olarak Van de Poppe, ETH’nin 1.850 dolarlık fiyat seviyesini aşması ve bu seviyede kalması gerektiğini ifade ediyor.

  “Ethereum’da güzel bir sıçrama görüyoruz ancak kesinlikle 1.850 dolar seviyesini geçmeliyiz.”

  grf2
  Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

  ETH, yazı yazıldığı sırada 1.855 dolarlık bir değere sahip.

  Son olarak, kripto para piyasalarına genel bir bakış açısıyla, tüccar Van de Poppe, kripto para sektörünün toplam değerini ölçen “total market cap” (TOPLAM) verisini analiz ediyor. Van de Poppe, TOPLAM’ın bir ralli için hazırlanması adına 200 haftalık hareketli ortalamasının (MA) üzerinde kalmasının önemli olduğunu belirtiyor.

  “Bu hafta, kripto para piyasalarının toplam değeri için oldukça kritik bir hafta.

  200 Haftalık MA’nın üzerinde kalmanın önemi büyük ve önümüzdeki hafta Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve FED verileri bekleniyor.

  Ralli başlama zamanı mı acaba?”

  grf1
  Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...