DAHA FAZLA

  Kripto Analisti Benjamin Cowen, Memecoin’lerin Bitcoin Tarafından Ezilmek Üzere Olduğunu Söyledi

  Önde gelen kripto para analisti Benjamin Cowen, çok sayıda memecoinin hala mevcut piyasa döngüsünde Bitcoin (BTC) tarafından aşağıya çekilmesi gerektiği görüşünde.

  Cowen, YouTube üzerinde yayınladığı yeni bir videoda 784.000 takipçisine, BTC‘nin şu anki durumunda 20 haftalık basit hareketli ortalamasının (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamasının (EMA) üzerinde olduğunu belirtiyor.

  bitcoin haberleri

  Bu iki ortalamanın kombinasyonu, Cowen’in “boğa piyasası destek bandı” olarak adlandırdığı bir yapı oluşturuyor.

  Analiste göre BTC, Ağustos veya Eylül aylarında bu boğa piyasası destek bandının altına düşebilir ve bu da memecoinler de dahil olmak üzere altcoin pazarında geniş çaplı bir düzeltmeye sebep olabilir.

  “Orada hala bir dizi saçma olduğunu düşünüyorum. Atılması gereken pek çok memecoin hala var. Bitcoin, genellikle halving öncesi yılın 3. çeyreğinde, 20 haftalık SMA ve 21 haftalık EMA’nın altında bir haftalık kapanış yaparak bu temizlemeyi başarabilir.

  Eğer bu seferin farklı olduğunu düşünüyorsanız… o zaman bence borsaya dikkat etmelisiniz, çünkü borsa herhangi bir düzeltme belirtisi gösteriyorsa, bu genellikle Bitcoin’i 20 haftalık SMA’nın altına sürükleyen etkendir.

  Yani, eğer S&P bir düzeltme yapmazsa, belki de çizgiyi koruruz. Ancak, eğer Ağustos/Eylül döneminde, seçim öncesi yıl boyunca genellikle alışık olduğumuz mevsimsel düzeltmeyi alırsak, o zaman beklenti, Bitcoin’in 20 haftalık SMA’nın altında kapanış yapması ve altcoin piyasasının tekrar Bitcoin çiftlerinde ezilmesi olacaktır. Ve belki de bu noktada sonunda Bitcoin karşısında dip yaparlar.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...