DAHA FAZLA

  Analist Hayes, Bitcoin (BTC) İçin İki Ana Katalizörü Açıkladı!

  BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, yapay zeka (AI) devriminin Bitcoin‘in (BTC) iki büyük aşamasını etkileyebileceğini belirtiyor.

  Kripto para sektörünün deneyimli ismi Hayes, son yazısında yapay zekanın Bitcoin’i ekonomik para birimi olarak kabul etme olasılığını dile getiriyor.

  Hayes, yapay zekanın, dünya genelindeki hükümetlerin büyük miktarda devlet borcunu ödeme yolunda daha fazla para basmak zorunda kalacağını öngördüğünü ve bu durumun yeni bir niceliksel genişleme döneminin başlamasına neden olacağını belirtiyor.

  “Bu yeni basılan para, küresel ekonomiye yeni bir canlılık kazandırmayı hedefleyen bir alana yatırım yapmak isteyecektir. Ben, bu alanın önümüzdeki on yıl içinde yapay zeka ve robotikle ilgili her şey olacağına inanıyorum. Ekonomideki diğer ‘sıkıcı’ sektörler sermaye eksikliği yaşarken, yapay zeka ve robotik şirketleri, gelişimlerinin bu aşamasında daha fazla paraya sahip olacaklar.”

  Hayes, Bitcoin’in yapay zeka ekonomisini desteklemek için kullanılmaya başlandığında, dünyanın iki büyük aşamanın bir arada gerçekleştiğini görebileceğini ifade ediyor. Hayes’e göre, insanlar teknolojik gelişmenin bir sonraki aşamasına sermaye aktararak enflasyonla mücadele eden geleneksel finansal sistemden çıkmak isteyecekler.

  “Eğer Bitcoin’in yapay zekalar tarafından kullanılması olası görülürse – hatta kullanılmaya başlanırsa – o zaman iki ayrı çılgınlığın bir mega çılgınlıkta birleştiğini görebiliriz: enflasyondan kaçış çılgınlığı ve insan + bilgisayar evriminin bir sonraki aşamasına sahip olma isteği. Bu iki çılgınlığın birleşmesi, yatırımcıları büyüme için aşırı ödeme yapmaya teşvik ederek Bitcoin ağının değerinin anormal seviyelere çıkmasına neden olabilir.”

  Hayes’e göre, önümüzdeki üç yıl içinde yatırımcıların yapay zeka ve Bitcoin’e yönelimini görebiliriz.

  “Dengesiz büyüme yatırımlarının zirvesinin 2025-2026 yıllarında olacağına inanıyorum.”

  Yazı yazıldığı sırada, Bitcoin 30.239 dolardan işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...