DAHA FAZLA

  Balinalar, SEC Baskısı Ortasında Alım Yapıyor; Analist, 2023’te Bitcoin ATH’yi Tahmin Ediyor!

  Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), dünyanın önde gelen kripto borsası Binance ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’ya karşı açtığı dava beklenen etkiyi yaratamadı. Bitcoin fiyatı 26.800 dolardan 25.800 dolara düşerken, Ethereum fiyatı 1.800 doların üzerinde seyretti.

  SEC’nin müdahalesi sadece kripto piyasasını etkilemekle kalmadı, aynı zamanda kripto ve Bitcoin madencilik şirketleri, Coinbase, MicroStrategy, Robinhood Markets ve bankacılık hisselerinin değer kaybetmesine neden oldu. Bu durum, hisse senedi piyasalarını da olumsuz etkiledi.

  Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Dipini Satın Alan Balinalar

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Binance’e dava açmasının ardından kripto para birimleri keskin bir düşüş yaşadı ve BTC ve ETH %5 oranında değer kaybetti. Bununla birlikte, opsiyonlar ima edilen hareketlilik (IV) önemli ölçüde artmadı, hatta düştü. Büyük yatırımcılar, son haftalarda fiyatı ve hareketliliği etkilemek için milyarlarca dolarlık opsiyon pozisyonlarını kullanmaktadır.

  Bitcoin

  Yatırımcılar, balinalar, boğa piyasalarında ve banka kredi kargaşası gibi dönemlerde dip getiri stratejisini kullanmaktadır.

  Popüler analist Credible Crypto, SEC’nin Binance ekibinin Bitcoin’in fiyatının ilk hedefini tutturmasına yardımcı olduğunu belirtti. Analist, yalnızca zorunlu tasfiyeler sırasında Bitcoin’in düşebileceğini tahmin ediyor. Ancak BTC 27.500 doları geri kazanırsa, tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru yol alacağımızı söyledi.

  Bitcoin

  BTC şu anda bir konsolidasyon süreci yaşıyor ve yükseliş eğilimine sahip olacak. Ancak, daha fazla olumsuz haber veya piyasa koşulları, düşüşleri satın alma fırsatı olarak görülebilir. 25.800 dolarlık dip seviyelerine ulaşıldığı için spot Bitcoin alımları arttı. Dezavantaj riski 20.000 dolar ile sınırlı ve Bitcoin şu ana kadar bu seviyenin altına düşmedi. Balinalar 25.000 dolardan itibaren alım yapmaya başlayacaklar ve hatta bazıları fiyatın 25.000 doların altına düşmemesi nedeniyle şimdiden alıma geçtiler.

  BTC fiyatı, 25.445 dolar seviyesinden toparlandı ve şu anda 25.766 dolardan işlem görüyor. Kilit destek seviyesi 24.800 dolar olarak belirlenmiş olsa da, yatırımcılar BTC fiyatını 200-GDÖ’nün (Basit Hareketli Ortalama) üzerine çıkarmaya çalışacaklar.

  ETH fiyatı son 24 saatte %3 artış gösterdi ve şu anda 1.814 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde en düşük ve en yüksek seviyeleri sırasıyla 1.780 dolar ve 1.874 dolar olarak kaydedildi.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...