DAHA FAZLA

  Ak Yatırım, Stablex’in Önemli Bir Payını Bünyesine Kattı

  Ak Yatırım tarafından yapılan son açıklamalara göre, Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Stablex Bilişim Teknoloji A.Ş’nin çoğunluk hisseleri satın alındı.

  2021’de Jihad Shannak tarafından kurulan ve İstanbul merkezli olan Stablex, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından satın alınarak Ak Yatırım A.Ş.’nin bir parçası haline geldi. İstanbul’da yaklaşık 50 kişilik bir ekiple faaliyet gösteren Stablex’in merkezi yine İstanbul’da bulunuyor.

  Bu satın alma işlemiyle Stablex, kripto para piyasasında yenilikçi ve güçlü bir platform olmayı hedefliyor. Ak Yatırım Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mert Erdoğmuş, kripto para piyasasında güvenilir ve yenilikçi hizmet sunma amacıyla Stablex yatırımının gerçekleştirildiğini ifade etti. Erdoğmuş, Stablex’in deneyimi, yenilikçiliği ve profesyonel hizmet anlayışıyla Ak Yatırım’ın değerlerini yansıttığını belirtti. Ayrıca, kripto para piyasasındaki değişimleri yöneterek Stablex’i iki yıl içinde en üst sıralara taşımayı hedeflediklerini söyledi.

  stablex ak yatirim 43

  Stablex CEO’su Turgut Güney de, şirketin finansal deneyimi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla kısa sürede başarılı olduğunu belirtti. Güney, Türkiye’de ilk kez Demo hesap sunan platform olduklarını ve Ak Yatırım altında yenilikçi hizmetlerini güçlendirerek sektördeki rolünü sürdüreceğini ifade etti.

  Bu yılın başında Ak Yatırım’ın Stablex’in çoğunluk hisselerini alacağı haberleri medyada yer almıştı. 14 Mart 2023’te Ak Yatırım, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Stablex’in çoğunluk hisselerinin satın alınması için sözleşme imzalandığını duyurdu.

  Stablex tarafından yapılan açıklamada, platformun 11 Aralık 2023’ten itibaren yeni kurumsal kimliği, internet sitesi ve mobil uygulamasıyla hizmet vermeye devam edeceği bildirildi.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...