DAHA FAZLA

  ABD TÜFE Enflasyonu %3’e Düşerken Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Yükselişte!

  ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu verilerine göre, Haziran ayı itibarıyla yıllık TÜFE enflasyonu, piyasa beklentilerindeki %3,1’lik tahminlere karşın %3 seviyesinde gerçekleşti. Ayrıca, Çekirdek TÜFE enflasyonu da Kasım 2021’den bu yana en düşük seviyesi olan %4,8’e gerileyerek Mayıs ayındaki %5,3’ten düşüş gösterdi. Bu durum, ABD Federal Rezervi’nin daha ılımlı bir para politikası yaklaşımı benimseyebileceği ve bir strateji değişikliği üzerine karar verebileceği anlamına gelmektedir.

  byhodl btceth
  Bitcoin. Crypto currency Bitcoin, BTC, Bit Coin. Bitcoin and Ethereum golden coins on a chart. Blockchain technology, bitcoin mining concept

  %3 seviyesine inen manşet enflasyon, hisse senetleri ve kripto piyasalarında daha fazla yükseliş potansiyeli sunabilir. JPMorgan analistlerine göre, enflasyonun konsensüs tahminlerinin altında kalması muhtemel ve bu durum Fed’i daha ılımlı bir duruşa geçmeye teşvik edebilir. Wall Street’in büyük oyuncuları da TÜFE enflasyonunda büyük bir düşüş öngörmektedir. Bloomberg, Citi, HSBC, UBS ve Nomura, enflasyonun %3 seviyesine ineceğini beklerken, Goldman Sachs, BMO, Barclays, Morgan Stanley, TD Securities ve CIBC enflasyonun %3,1 seviyesine düşeceğini tahmin etmektedir. Bununla birlikte, JPMorgan, RBC ve Visa yıllık TÜFE için %3,2 tahmininde bulunmuşlardır.

  TÜFE verilerinin ardından CME FedWatch Tool, 26 Temmuz’daki FOMC toplantısında faiz oranlarında 25 baz puanlık bir artış olasılığını %90 olarak göstermektedir. Bu durum, ABD doları endeksinin (DXY) iki ayın en düşük seviyesi olan 101,16’ya gerilemesine neden oldu ve 101 seviyesinin altına düşmeye devam etmesi beklenmektedir. Bu düşüş eğilimi, Bitcoin fiyatının 31.000 doların üzerinde daha fazla yükseliş hareketini destekleyebilir.

  Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), ABD TÜFE’den Sonra Yükselmeye Hazırlanıyor

  TÜFE verilerinin ardından, BTC fiyatı sadece birkaç dakika içinde %1’den fazla yükselerek 31.000 dolar seviyesini aşmayı hedefliyor. Enflasyonun beklenenden daha fazla düşmesi, analistlere göre BTC fiyatının önceden tahmin edilen 35.000 dolar seviyesine yükselmesini sağlayabilir. Ancak, bu süreçte bir miktar oynaklık beklenmelidir.

  Öte yandan, Ethereum fiyatı son 24 saatte %1 artarak 1.900 doların üzerinde işlem görmektedir. Bitcoin ve Ethereum fiyatları, büyük bir rallinin ardından kritik seviyelerin üzerine çıkmış durumdadır.

  Popüler analistlerden Michael van de Poppe, TÜFE verilerinin piyasalar ve Bitcoin için olumlu bir etki yarattığını belirtmiştir. Diğer analistler de Bitcoin’de daha fazla yükseliş öngörmektedir.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...