DAHA FAZLA

  ABD SEC ve Finans Şirketleri, Spot Bitcoin ETF Başvurularının ‘Kritik Teknik Detaylarını’ Ele Alıyor


  ABD’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), finans dünyasındaki önemli isimlerle Bitcoin’in (BTC) spot piyasada işlem gören fonları (ETF’ler) hakkında kritik teknik noktaları müzakere ediyor. Reuters’ın yeni raporuna göre, bu görüşmelerin, SEC’in bu ürünleri yakın zamanda onaylayacağı yönünde bir sinyal olabileceği sektör liderleri tarafından dile getiriliyor.

  ABD Dolari

  Raporda, bu müzakerelerin, yatırımcıların spot piyasa BTC ETF’leriyle kripto piyasasına giriş yapmalarını kolaylaştıracağı vurgulanıyor. Ancak, SEC tüketici güvenliğini öncelikli tutarak bu tip ürünler için yapılan başvuruları sürekli olarak reddetmişti.

  Bu durum, Ağustos ayında bir federal yargıcın, Grayscale gibi kripto varlık yöneticilerinin spot piyasa BTC ETF başvurularını reddeden SEC’in kararını, keyfilik ve tutarsızlık iddiaları nedeniyle yeniden değerlendirmesi gerektiğine dair hükmüyle değişebilir. SEC, daha önce vadeli işlem BTC ETF’lerini onaylamış, ancak yargıç, vadeli işlem ETF’lerine yeşil ışık yakılmasının gerekçelerini spot piyasa ETF’lerine uygulamadıklarını belirtti.

  Spot piyasa BTC ETF’lerine başvuran önemli finans şirketleri arasında Cathie Wood’un ARK Invest, dünya çapında önde gelen varlık yöneticisi BlackRock ve yatırım fonu yöneticisi VanEck gibi isimler bulunuyor. Bu gelişmeler, kripto para piyasasında önemli bir dönüm noktası oluşturabilir.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...