DAHA FAZLA

  Kurumsal Yatırımcılar, Kripto Piyasasına Temkinli Yaklaşıyor!

  CoinShares, kripto para birimleri üç haftadır büyük artışlar yaşarken, kurumsal yatırımcıların piyasaya karşı olumsuz bir tutum sergilediğini belirtiyor.

  Dijital varlık yöneticisi, son Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık Raporu’nda, geçtiğimiz hafta kurumsal yatırımcıların kripto varlıklarından 54 milyon dolar sattığını ve bu çıkışların çoğunun ABD dışındaki kaynaklardan geldiğini saptadı.

  “Geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünleri, varlık sınıfına yönelik olumsuz duyarlılığın üst üste 3. haftasını temsil eden toplam 54 milyon ABD doları tutarında çıkış yaşadı…
  Bölgesel olarak, Almanya ve Kanada’dan sırasıyla 27 milyon ABD doları ve 20 milyon ABD doları çıkış görülerek, çıkışların çoğunluğu bu iki ülkeden kaynaklandı.”

  Kripto Para Analiz
  Kaynak: CoinShares

  Kral Kripto, 32 milyon dolarlık çıkışla sarsıldı

  CoinShares’in verilerine göre, öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), toplamda 32 milyon dolarlık çıkış ile en büyük darbeyi aldı.

  “Geçtiğimiz hafta Bitcoin, 32 milyon ABD doları tutarında çıkış gösterdi. ABD’deki duyarlılık belirgin bir şekilde olumluya dönerken, 18 milyon ABD doları giriş görülürken, kısa pozisyonlar nedeniyle 23 milyon ABD doları ile haftalık bazda en büyük çıkış kaydedildi.”

  CoinShares’in verilerine göre, altcoin yatırımı “alışılmadık derecede düşük” seviyelerdeydi. Önde gelen akıllı sözleşme platformu ve altcoin Ethereum (ETH), 2,3 milyon dolarlık çıkış yaşayarak yıl başından bu yana 26 milyon dolara ulaştı. Çok varlıklı yatırım ürünlerine ise 0,1 milyon dolarlık bir giriş oldu. Solana (SOL), giriş gören tek bağımsız altcoin olarak kaydedildi.

  “Solana, son 12 aydaki en büyük ikinci girişi kaydederek diğer tüm altcoin’lerden ayrıştı ve 3,4 milyon ABD doları tutarında bir giriş yaşadı. Bu, herhangi bir faaliyet gösteren tek altcoin olarak öne çıktı.”

  CoinShares’in raporuna göre, blok zinciri hisseleri de geçtiğimiz hafta zayıf bir duyarlılık sergiledi ve 7,3 milyon dolar tutarında çıkış yaşandı.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...