DAHA FAZLA

  XRP Fiyat Tahmini: Ripple Bugün $10’a Ulaşabilir mi?

  Ripple ve SEC arasındaki hukuki çatışmada alınan olumlu bir kararın etkisiyle, XRP değeri son bir günde %69 oranında yükseldi.

  Yargıç Analisa Torres’in Ripple’ın XRP satışlarının büyük bir kısmının kayıtsız menkul kıymet teklifi olarak kabul edilmeyeceği yönündeki hükmü, son bir yılda yaklaşık %150’lik bir artışa yol açtı.

  Torres, XRP’nin kurumsal yatırımcılara yapılan satışlarının ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini belirtse de, genel piyasa eğilimi, kararın büyük ölçüde Ripple’ın lehine olduğunu ve bu durumun Ripple’ın normal işleyişine devam etmesini sağladığını gösteriyor.

  ABD’deki borsaların XRP’yi kullanıcıları için yeniden listelemeye başlamasıyla, bu altcoinin kısa ve uzun vadede daha fazla kazanç sağlaması bekleniyor.

  XRP, Olumlu Dava Sonucunun Ardından 24 Saatte %69 Artış Gösterdi

  XRP’nin grafikleri ve göstergeleri, altcoinin ani bir alım ivmesiyle desteklendiğini açıkça gösteriyor.

  grf441
  Kaynak: TradingView

  XRP‘nin göreceli güç endeksi (mor) geçen gün 70’in üzerine çıktı ve 30 günlük hareketli ortalaması (sarı) da 200 günlük ortalamasına (mavi) doğru ilerliyor.

  Bu iki faktör, önemli bir alım talebini gösteriyor ve XRP’nin destek düzeyinin (yeşil olarak gösterilmiştir) öngörülebilir gelecekte kolaylıkla $0.50 üzerinde kalacağını belirtmek yanıltıcı olmayacaktır.

  Gerçekten de, mevcut ivmesine dayanarak, XRP, piyasanın dünkü tarihi hüküm kararını tamamen sindirmesiyle, hafta sonu sona ermeden önce hızla $1 seviyesine çıkabilir.

  Hakim Torres’in hükmü, daha önce de belirtildiği gibi, Ripple’ın birçok noktada argümanını onayladı ve ayrıca XRP’nin kendisinin bir menkul kıymet olmadığını kesin bir dille belirtti.

  Torres, XRP’nin ikincil satışlarına spesifik bir hüküm vermedi ancak, Ripple’ın programatik satışları ve XRP’nin diğer dağıtımları üzerine verdiği kararlar, birçok mahkemenin bu tür satışların yatırım sözleşmeleri/menkul kıymetler olarak kabul edilmeyeceğini gösteriyor.

  Bu nedenle, hüküm, Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’un bilinçli olarak Ripple’ın menkul kıymet yasalarını ihlaline yardımcı olup olmadığı konusu üzerine bir duruşma olacağı bilinse bile, Ripple’a yönelik bir ‘zafer’ olarak algılanabilir.

  Kararın genel anlamda pozitif olması sebebiyle, artık XRP ve Ripple’ın sürekli olarak güç kazanacağına dair bir beklenti oluştu. Coinbase dahil olmak üzere bir dizi borsa, ABD’deki müşterileri için bu altcoin’i tekrar listelemeye başladı.

  Bu durum, Ripple’ın işlerini daha etkin bir şekilde genişletmesi sayesinde, XRP’nin önümüzdeki aylarda sürekli olarak artmasını sağlayacaktır.

  Mevcut fiyatı olan $0.78’den, bir hafta içerisinde veya biraz daha uzun bir sürede $1’a yükselebilir ve 2023 yılını yaklaşık $2 veya $3 seviyesinde tamamlaması mümkün görünüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...