DAHA FAZLA

  XRP Avukatı, Ripple’ın Davayı Nasıl Kazanacağını Açıkladı!

  Kripto hukuku uzmanı ve XRP savunucusu John Deaton, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile süren hukuk mücadelesinde Ripple için önemli bir zafer olabilecek bir senaryoyu detaylandırdı.

  XRP Avukatından Davaya Dair İfadeler

  Deaton, ABD Bölge Hakimi Analisa Torres’in, sadece erken dönem XRP satışlarının Menkul Kıymetler Yasası’nı ihlal ettiğine hükmedebileceğini belirtti.

  Ayrıca, eğer Ripple bu satışlar sonucunda Menkul Kıymetler Yasası’nın 5. Bölümünü ihlal ettiği sonucuna varılırsa, Ripple’ın, SEC’in bir ihlal konusunda “adil bir bildirim“de bulunup bulunmadığına dair bir jüri duruşması talep edebileceğini ifade ediyor.

  “Ripple, bir jürinin Ripple’ın adil bir bildirimde bulunup bulunmadığına karar vermesi gerektiğini iddia ediyor, eğer Hakim, Ripple’ın bu belirli satışların yatırım kontratları oluşturduğu ve bu nedenle Menkul Kıymetler Yasası’nın 5. Bölümünü ihlal ettiğini belirtirse.”

  xrp haberleri

  Deaton, “Hinman” belgelerinin mührünün Hakim tarafından kaldırılmasından bu yana, Hakim’in kararının bölünmüş olabileceği yönünde spekülasyonlar arttı, dedi.

  Belgeler, eski SEC yetkilisi William Hinman’ın, 2018’deki bir konuşmasında resmi kapasitede hem Bitcoin’in (BTC) hem de Ethereum’un (ETH) menkul kıymet olmadığına dair görüşünü içeren iç SEC iletişimlerini içeriyor.

  SEC, 2020’de XRP’nin ihraççısı olan Ripple’ı, kayıtsız menkul kıymet satmakla suçlayarak dava açtı.

  “Hakim’in hangi belgelerin mühürleneceğine ve hangilerinin açık kalacağına dair verdiği karardan bu yana (örneğin Hinman e-postaları), birçok kişi, Ripple’ın erken dönem XRP satışlarına dair bir hüküm, ancak talep üzerine likidite (ODL) ve ikincil piyasa satışlarının menkul kıymet sayılmayacağına dair kararın bölünmüş olabileceğini tartışıyor.”

  Deaton, eğer Hakim bu yönde bir karar verir ve bir jürinin Ripple‘ın “adil bildirim“de bulunup bulunmadığına karar vermesine izin verirse, bu durumun Ripple için büyük bir zafer olarak kabul edilmesi gerektiğini belirtti.

  “Eğer yukarıdaki senaryo gerçekleşirse ve Hakim, jürinin bu erken satışların Ripple’ın XRP satışlarının de facto yasadışı olduğuna dair adil bir bildirimde bulunmaması nedeniyle mazur görülüp görülemeyeceğine karar vermesi gerektiği konusunda Ripple ile hemfikir olursa, bu durum sadece TAM ZAFER olarak adlandırılabilir Ripple için.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...