DAHA FAZLA

  Ünlü Banka, Bitcoin Sahibi ve Müşterisinin Hesabını Açıklama Yapmaksızın Aniden Kapattı

  Avustralya’nın önde gelen finans kuruluşlarından Ulusal Avustralya Bankası (NAB), Bitcoin sahibi olan uzun yıllık müşterisi Shane Lucas‘ın hesabını nedensiz bir şekilde sonlandırmakla tehdit ediyor.

  Daily Mail’in son raporlarına göre, piyasa değeri 455 milyar doları bulan NAB, 49 yaşındaki Shane Lucas’a banka hesaplarını 14 Ekim tarihine kadar kapatması gerektiği uyarısında bulundu. Aksi halde bankanın bu işlemi kendi başına gerçekleştireceği belirtildi.

  Bu sonlandırma talebinin arkasında somut bir sebep gösterilmemesine karşın, NAB’ın geçtiğimiz Temmuz ayında kripto para borsalarında gerçekleştirilen alımlar için bankacılık hizmetlerini kısıtlayacağını duyurduğunu biliyoruz. Banka, bu kararını müşterilerini “artan dolandırıcılık faaliyetlerinden” koruma amacıyla aldığını ifade etti.

  bitcoin haberleri

  Lucas Daily Mail’e yaptığı açıklamada, NAB şubesi yönetimine, hesabının Bitcoin alımı nedeniyle kapatılıp kapatılmadığını sorduğunu ve cevaben yönetimin bu durumun olası nedenlerden biri olabileceği yönünde yanıt aldığını aktardı.

  Lucas, 30 yılı aşkın süredir NAB müşterisi olduğunu ve Bitcoin alımının onun için yeni bir şey olmadığını belirtti.

  “Ben sadece küçük bir oyuncuyum, Bitcoin piyasasında devasa bir balina değilim. Sıradan bir insanım. Bir toplum olarak, yasal sınırlar içinde istediğimizi satın alma özgürlüğümüz olmalı. Hiçbir yasa dışı faaliyette bulunmadım.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...